آزادی ۱۱۱ نفر از محکومان جرایم غیرعمد از زندان های آذربایجان شرقی از ابتدای سال جاری
آزادی ۱۱۱ نفر از محکومان جرایم غیرعمد از زندان های آذربایجان شرقی از ابتدای سال جاری

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای سال جاری  تاکنون در مجموع 111 نفر از محکومان جرایم غیر عمد از زندان های استان آزاد شده و به کانون گرم خانواده بازگشته اند.

به گزارش قلم پرس، بابک محبوب علیلو در حاشیه بازدید از زندان مرکزی تبریز اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع ۱۱۱ نفر از محکومان جرایم غیر عمد از زندان های استان آزاد شده و به کانون گرم خانواده بازگشته اند.

وی افزود: برای این تعداد مبلغ سه میلیارد و هشتصد میلیون تومان کمک ویژه (بلاعوض) پرداخت و ما بقی از طریق تایید اعسار توسط مراجع قضایی، گذشت از شکات و تسهیلات تامین شده است .

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۰ نفر  از محکومان جرایم غیرعمد در زندان های استان در حال تحمل حبس هستند که کل مبلغ بدهی آنها ۱۸۰ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: با توجه به این که شعب صادر کننده حکم در راستای پذیرش اعسار و پرداخت به نحو تقسیط اقدام می کنند در صورت تامین ۳۰  میلیارد تومان امیدواریم بتوانیم زمینه آزادی این افراد را نیز فراهم کنیم.

محبوب علیلو خاطرنشان کرد: از خیرین بزرگوار استان که همیشه در کنار ستاد دیه بوده اند قدردانی می کنیم و امیدواریم با همراهی این عزیزان حداقل زمینه آزادی تعدادی از این زندانیان را بر اساس اولویت فراهم کنیم.