آزادی ۱۱۱ نفر از محکومان جرائم غیرعمد از زندان‌های آذربایجان‌شرقی
آزادی ۱۱۱ نفر از محکومان جرائم غیرعمد از زندان‌های آذربایجان‌شرقی

دادستان مرکز استان آذربایجان‌شرقی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون در مجموع ۱۱۱ نفر از محکومان جرائم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شده و به کانون گرم خانواده بازگشته‌اند. به گزارش قلم پرس،از تبریز، بابک محبوب علیلو ظهر امروز در حاشیه بازدید از زندان مرکزی تبریز اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون در مجموع ۱۱۱ نفر […]دادستان مرکز استان آذربایجان‌شرقی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون در مجموع ۱۱۱ نفر از محکومان جرائم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شده و به کانون گرم خانواده بازگشته‌اند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، بابک محبوب علیلو ظهر امروز در حاشیه بازدید از زندان مرکزی تبریز اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون در مجموع ۱۱۱ نفر از محکومان جرائم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شده و به کانون گرم خانواده بازگشته‌اند.

وی افزود: برای این تعداد مبلغ سه میلیارد و هشتصد میلیون تومان کمک ویژه (بلاعوض) پرداخت و ما بقی از طریق تأیید اعسار توسط مراجع قضایی، گذشت از شکات و تسهیلات تامین شده است.

دادستان مرکز استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۰ نفر  از محکومان جرائم غیرعمد در زندان‌های استان در حال تحمل حبس هستند که کل مبلغ بدهی آنها ۱۸۰ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه شعب صادرکننده حکم در راستای پذیرش اعسار و پرداخت به نحو تقسیط اقدام می‌کنند در صورت تامین ۳۰  میلیارد تومان امیدواریم بتوانیم زمینه آزادی این افراد را نیز فراهم کنیم.

محبوب علیلو خاطرنشان کرد: از خیرین بزرگوار استان که همیشه در کنار ستاد دیه بوده‌اند قدردانی می‌کنیم و امیدواریم با همراهی این عزیزان حداقل زمینه آزادی تعدادی از این زندانیان را بر اساس اولویت فراهم کنیم.

انتهای پیام/س