آزادی ۶۰۷ زندانی با اجرای طرح پایش و غربالگری زندانیان در بوشهر
آزادی ۶۰۷ زندانی با اجرای طرح پایش و غربالگری زندانیان در بوشهر

علی جمادی در گفتگو با میزان از از آزادی بیش از ۲ هزار نفر در ۱۱ ماه ابتدایی سال گذشته از زندان‌های این استان خبر داد و گفتک در همین بازه زمانی  هزار و ۲۹۲ مورد بازدید قضات بر زندان‌های استان صورت گرفته است. رئیس کل دادگستری استان بوشهر در ادامه با بیان اینکه در […]

علی جمادی در گفتگو با میزان از از آزادی بیش از ۲ هزار نفر در ۱۱ ماه ابتدایی سال گذشته از زندان‌های این استان خبر داد و گفتک در همین بازه زمانی  هزار و ۲۹۲ مورد بازدید قضات بر زندان‌های استان صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در ادامه با بیان اینکه در ۱۱ ماه ابتدایی سال گذشته ۲۹ مورد آزادی تحت نظارت سامانه‌های الکترونیکی داشته ایم گفت:با اجرای طرح پایش و غربالگری زندانیان ۶۰۷ نفر در سال گذشته از زندان‌های این استان آزاد شده اند.

وی ادامه داد: قضات تنها در صورتی باید رای به بازداشت متهم دهند که اقدام آنان برای جامعه سودمند باشد و موجب عبرت و بازدارندگی شود، اما درباره جرایم کم‌اهمیت که منجر به بازداشت و آزادی کوتاه‌مدت افراد می‌شود، صدور حکم حبس سودمند و اثربخش نیست.

جمادی در خصوص زندانیان خطرناک و دارای سابقه کیفری هم گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته این نوع زندانیان در ایام تعطیلات مرخصی نخواهند رفت و همچنین اگر دوران محکومیت آن‌ها به پایان رسیده است باید مراقبت بعد از خروج از زندانیان صورت پذیرد و لیست اسامی و محل زندگی این دسته از سارقین و مجرمین خطرناک باید در اختیار نیروی انتظامی قرار گیرد.