خبرگزاری میزان – به دنبال تاسیس مجتمع قضایی تخصصی رسیدگی به دعاوی تجاری با هدف رفع اختلافات اقتصادی و صدور آراء متقن در باب مسائل اقتصادی و تجاری، متن رای تعدادی از پرونده‌های مطروحه منتشر شد. این مجتمع قضایی در راستای اجرای دستور ریاست قوه قضاییه در دادگستری استان تهران افتتاح و هدف از ایجاد […]

خبرگزاری میزان – به دنبال تاسیس مجتمع قضایی تخصصی رسیدگی به دعاوی تجاری با هدف رفع اختلافات اقتصادی و صدور آراء متقن در باب مسائل اقتصادی و تجاری، متن رای تعدادی از پرونده‌های مطروحه منتشر شد.

این مجتمع قضایی در راستای اجرای دستور ریاست قوه قضاییه در دادگستری استان تهران افتتاح و هدف از ایجاد آن کمک به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و یاری رساندن به امر جهش تولید بوده و از واحد‌های صلح و سازش، اداره ارشاد، شعبه بدوی، شعبه تجدید نظر و نهاد داوری تشکیل یافته است.

بیشتر بخوانید:

با توجه به اینکه قانون آیین دادرسی تجاری به تصویب نرسیده؛ صلاحیت‌هایی که برای مجتمع قضایی تخصصی رسیدگی به دعاوی تجاری در نظر گرفته شده در قالب دستورالعمل‌هایی از جمله قرارداد‌های خرید و فروش میان شرکت‌های تجاری در بستر‌های سنتی و الکترونیکی است و شرط رسیدگی به دعاوی در این مجتمع قضایی آن است که طرفین دعوی در زمره شرکت‌های تجاری باشند.

در این مجتمع قضایی علاوه بر تخصص گرایی و سرعت رسیدگی به دعاوی، مقوله کیفیت نیز مدنظر است و در همین راستا از قضات نخبه آشنا با مسائل اقتصادی و تجاری استفاده و آراء گوناگونی نیز در این زمینه صادر و از طریق پرتال جامع دادگستری کل استان تهران به آدرس https://dadgostari-th.eadl.ir/ منتشر شده است.

انتهای پیام/