به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، افشین ابراهیمی مسوول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی اظهار داشت: نقشه‌های پیشیابی هواشناسی نشان می‌دهد سامانه بارشی از شب دوشنبه ۲۹ آذر ماه وارد استان شده  و سبب بارش برف، کاهش محسوس دما، وزش باد گاهی تا شدید و کولاک برف در کلیه نواحی استان می شود. وی با […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، افشین ابراهیمی مسوول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی اظهار داشت: نقشه‌های پیشیابی هواشناسی نشان می‌دهد سامانه بارشی از شب دوشنبه ۲۹ آذر ماه وارد استان شده  و سبب بارش برف، کاهش محسوس دما، وزش باد گاهی تا شدید و کولاک برف در کلیه نواحی استان می شود.

وی با اشاره به بارش برف و مه و کولاک برف از شب دوشنبه تا صبح سه شنبه و شب چهارشنبه تا صبح پنجشنبه، افزود: اختلال در تردد، لغزندگی جاده‌ای ، مه گرفتگی و کاهش دید افقی در جاده های شهری و روستایی  و همچنین احتمال مسدود شدن برخی از راه  های اصلی، فرعی، روستایی و گردنه ها به ویژه راه های مرتفع و کوهستانی دور از انتظار نبوده و توصیه می شود از سفر های غیر ضروری اجتناب و اقدامات پیش گیرانه انجام گیرد.

ابراهیمی  با اشاره به وزش باد گاهی تا شدید به ویژه سه شنبه شب چهارشنبه،  بیان کرد: احتمال پرتاب اشیا و سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی و شکستن سرشاخه‌های درختان بر اثر وزش باد شدید دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از ساختمان‌های نیمه کاره و ایستادن در مکان‌هایی که احتمال سقوط اجسام وجود دارد، دوری شود.

مسوول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی تاکید کرد: به هم استانی‌های توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی بعمل آوردند.

انتهای پیام/۶۰۰۳۴