آذربایجان‌شرقی بزرگ‌ترین قطب توسعه و سایت‌های تیراندازی با کمان کشور
آذربایجان‌شرقی بزرگ‌ترین قطب توسعه و سایت‌های تیراندازی با کمان کشور

استان آذربایجان‌شرقی با افتتاح چندین پروژ‌ه سخت افزاری، به بزرگترین قطب توسعه و ساخت سایت‌های تیراندازی با کمان کشور می‌شود.

به گزارش قلم پرس،رشته تیراندازی با کمان یکی از ورزش‌های مدال‌آور و قهرمان پرور در استان آذربایجان شرقی است.

کماندارانی همچون لیلا سخایی‌فر، میلاد وزیری، فرزانه عسگری، حامد فوری، صادق اشرفی، عرفان ارژنگی پور، شیوا شجاع‌مهر و ده‌ها ورزشکار دیگر توانسته‌اند در رده‌ها و رشته‌های مختلف این ورزش، کسب سهمیه،مدال و افتخارات زیادی برای استان بیاورند.

مشکلات سخت افزاری این ورزش با وجود این همه موفقیت و قهرمان به چشم می‌خورد که در این اواخر با تلاش هیئت و فدراسیون تیراندازی باکمان و اداره ورزش و جوانان شهرستان تبریز این مشکلات نیز به حداقل خود رسیده است.

چندی پیش با افتتاح سایت تیراندازی باکمان قهرمانی استان به نام سهند تبریز و سایت تخصصی تیراندازی باکمان میرداماد تبریز بخشی از محل تمرین استاندارد برای قهرمانان و ورزشکاران فراهم شد.

اکنون نیز چندین سایت تخصصی‌های تیراندازی باکمان در نقاط مختلف استان در دست ساخت است که شهرستان‌های میانه، ملکان، مرند، بناب و اهر از جمله این شهرستان‌ها بوده و در آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح این مجموعه‌های ورزشی خواهیم بود.

همچنین نوائی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مراغه، مبلغ یک میلیارد ریال را جهت توسعه و تجهیز سایت تخصصی تیراندازی با کمان این شهرستان اختصاص داده است.

باشگاه‌های تیراندازی باکمان ۲۷ خرداد، باشگاه ۹دی حافظ، باشگاه میرداماد، باشگاه المپیک در منظریه و باشگاه سخایی‌فر از جمله باشگاه‌های فعال در شهرستان تبریز هستند که آکادمی استعدادیابی استان در قطران و آکادمی قهرمانی استان(باشگاه سهند) در کنار باشگاه‌ها فعالیت می‌کنند.