آتش‌سوزی مشکوک در بندر شرفخانه / شهردار: موضوع در دست بررسی است+ فیلم
آتش‌سوزی مشکوک در بندر شرفخانه / شهردار: موضوع در دست بررسی است+ فیلم

شهردار بندرشرفخانه با اشاره به حریق در اسکله تال دریاچه ارومیه واقع در این بندر گفت: باتوجه به حساسیت افکار عمومی نسبت به دریاچه ارومیه و برخی قرائن حاکی از مشکوک بودن موضوع، شورای تامین شهرستان شبستر دستور شناسایی عوامل این حادثه را صادر کردند.

 

به گزارش قلم پرس،از تبریز، شامگاه دیروز اسکله تال دریاچه ارومیه واقع در بندر شرفخانه دچار حریق شد. اگرچه با حضور به موقع آتش‌نشانی و مردم مسئولیت‌شناس اتش‌سوزی خاموش و آسیب جدی به این اسکله وارد نشده است؛ اما حساسیت افکار عمومی نسبت به دریاچه ارومیه و برنامه برخی گروه‌های معاند برای موج‌سواری روی مطالبه مردم برای احیای نگین فیروزه‌ای آذربایجان در روزهای پیش‌رو، حکایت از مشکوک بودن رویداد دیشب دارد.

شهردار بندر شرفخانه در گفتگو با خبرنگاران در همین رابطه گفت: دستگاه‌های مسئول، عامل حریق را در دست بررسی دارند.

وی افزود: باتوجه به حساسیت افکار عمومی نسبت به دریاچه ارومیه و برخی قرائن حاکی از مشکوک بودن موضوع، شورای تامین شهرستان شبستر به ریاست فرماندار محترم، دستور شناسایی عوامل این حادثه را صادر کرده‌اند.

دستوانه، همچنین به تاریخچه این اسکله معروف اشاره کرده و گفت: این حادثه تلنگری به مدیران شهر و شهرستان جهت حفاظت از این بنای نمادین است.

شهردار بندر شرفخانه اظهار امیدواری کرد که با ثمربخش شدن طرح‌های احیای دریاچه ارومیه با مشارکت جوامع محلی، گردشگری در این شهر رونق گذشته را باز یابد.

انتهای پیام/