۸۰ نفر مصدومان درمان و مرخص شدند/ شناسایی ۸ جسد مشکل خواهد بود/ از جانباختگان حادثه نمونه برداری DNA  آغاز شده
۸۰ نفر مصدومان درمان و مرخص شدند/ شناسایی ۸ جسد مشکل خواهد بود/ از جانباختگان حادثه نمونه برداری DNA  آغاز شده

استاندار آذربایجان شرقی، با بیان اینکه مصدومان حادثه برخورد قطار تبریز- مشهد و  سمنان – مشهد به جز ۷ نفر درمان و مرخص شده اند، گفت: جاناختگاان این حادثه نیز که ۴۲ جسد برای شناسایی و انجام نمونه برداری های DNA به تهران منتقل شده اند. به گزارش قلم پرس، اسماعیل جبارزاده  که برای پیگیری حادثه ریلی […]

استاندار آذربایجان شرقی، با بیان اینکه مصدومان حادثه برخورد قطار تبریز- مشهد و  سمنان – مشهد به جز ۷ نفر درمان و مرخص شده اند، گفت: جاناختگاان این حادثه نیز که ۴۲ جسد برای شناسایی و انجام نمونه برداری های DNA به تهران منتقل شده اند.

به گزارش قلم پرس، اسماعیل جبارزاده  که برای پیگیری حادثه ریلی سمنان عازم تهران شده بود در گفت‌وگو با شبکه سهند، اظهار داشت: امروز جلسه هیئت دولت تشکیل و در ادامه این نشست با دستور رئیس‌جمهوری کمیته مجدد نسبت به پیگیری موضوع از طرف هیئت دولت به ریاست مهندس ترکان تشکیل شد و فردا صبح این کمیته در محل حادثه حاضر خواهد شد تا گزارش‌ها را تهیه کنند، همچنین به دستور معاون اول رئیس‌جمهوری مقرر شد گزارش‌ها در سریع‌ترین زمان نهایی و به اطلاع به مردم برسد.

وی در ادامه در خصوص وضعیت مصدومان و جان‌باختگان این حادثه، افزود: مصدومان این حادثه حدود ۸۰ نفر درمان و مرخص شده‌اند و تنها ۷ نفر در بیمارستان بستری‌شده و تحت نظر هستند و به لحاظ سلامتی این مصدومان نیز جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

استاندار آذربایجان شرقی، ادامه داد: با توجه به اینکه پزشکی قانونی تهران امکانات و تجهیزات بیشتری داشته و می‌توانند سریع‌تر به این مسئله رسیدگی کنند اجساد از پزشکی قانونی سمنان به پزشکی قانونی تهران و سردخانه کهریزک منتقل شدند

وی بابیان اینکه هر دو این مکان‌ها مورد بازدید وزیر بهداشت و درمان قرارگرفته‌اند، ادامه داد: از ۴۲ کاور اجساد، ۳۶ مورد هیکل و جسد کامل هستند که می‌توان آزمایش‌های کامل انجام داد، تنها ۸ مورد تکه‌های اجساد هستند که  قاعدتاً شناسایی این اجساد با سختی مواجه خواهد شد.

جبارزاده، خاطرنشان کرد: همچنین در خصوص ۹ مورد از اجساد که آسیب بسیاری ندیده بود، بعد از تهیه عکس، از طریق پزشکی قانونی در  اختیار خانواده‌های متوفی برای شناسایی قرارگرفته است.

وی بیان کرد: از ۴۲ جنازه نمونه DNA تهیه‌شده و در مقابل از صبح امروز نیز پزشکی قانونی تبریز شروع به نمونه‌گیری از اقوام درجه‌یک متوفیان کرده است، بر همین اساس از همه خانواده متوفیان خواهشمندیم در تبریز بمانند و به تهران نیایند.

 

استاندار آذربایجان شرقی برای