۷۸ درصد از دستگیر شدگان دارای تحصیلات دیپلم و کمتر می باشند
۷۸ درصد از دستگیر شدگان دارای تحصیلات دیپلم و کمتر می باشند

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی در پنجمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال ۹۵ که با حضور رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در محل سالن اجتماعات دادگستری تبریز تشکیل شد، از کاهش نرخ رشد پرونده های کیفری و حقوقی در استان خبر داد. به گزارش قلم پرس به نقل […]

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی در پنجمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال ۹۵ که با حضور رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در محل سالن اجتماعات دادگستری تبریز تشکیل شد، از کاهش نرخ رشد پرونده های کیفری و حقوقی در استان خبر داد.
به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان‌شرقی، در راستای تحقق اهداف پیش بینی شده در اصل ۱۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در خصوص پیشگیری از وقوع جرم و به منظور ایجاد هماهنگی و تعامل بین دستگاه ها و استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در دستگاه های مسئول و مدیریت امر پیشگیری، پنجمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان آذربایجان شرقی در سال ۹۵ با حضور رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در محل سالن اجتماعات دادگستری تبریز تشکیل شد.
ارائه گزارش سیمای جرایم و دعاوی استان در ۹ ماهه سال ۹۵، پیگیری مصوبات جلسه گذشته شورای پیشگیری استان، ارائه گزارش دانشگاه علوم پزشکی در خصوص علت افزایش میزان تلفات جانی تصادفات در مراکز درمانی و اجرای مصوبه دوم جلسه مورخ ۳ آذر ۹۵ راجع به آموزش های پیش از ازدواج و بررسی و تصویب طرح جامع پیشگیری از جرم شهرستان جلفا از جمله موضوعات مطرح در جلسه بود.
در این جلسه معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ضمن گزارش سیمای جرایم و دعاوی استان در ۹ ماهه سال ۹۵ گفت: ۵۶ درصد از کل اتهامات در استان را ده اتهام(ضرب و جرح عمدی، توهین به اشخاص عادی، تهدید، سرقت مستوجب تعزیر، تخریب، ایراد صدمه بدنی غیر عمدی بر اثر تصادف رانندگی، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، خیانت در امانت، ممانعت از حق) تشکیل می دهد.

رضا مسعودی فر از کاهش پنج درصدی نرخ رشد در پرونده های کیفری و کاهش شش درصدی نرخ رشد در پرونده های حقوقی در استان در ۹ ماهه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴ خبر داد و از نظر آمار وقوع سرقت در کشور، استان آذربایجان شرقی را آخرین استان اعلام کرد.
وی از افزایش آسیب‌های اجتماعی و قتل و خودکشی در استان اظهار نگرانی کرد و نسبت ازدواج به طلاق در استان در ۹ ماهه سال ۹۵ را یک طلاق از هر چهار ازدواج عنوان نمود.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با اشاره به وضعیت دستگیرشدگان در استان در ۹ ماهه سال ۹۵ اظهار داشت: ۶۳ درصد از دستگیر شدگان بیکار بوده و شغلی نداشته اند و ۷۸ درصد از دستگیر شدگان نیز دارای تحصیلات دیپلم و کمتر می باشند.

دکتر صمدی راد مدیر کل پزشکی قانونی استان نیز با ارائه آمار متوفیات تصادفات رانندگی استان در ۹ ماهه سال ۹۵ به تفکیک محل فوت گفت: در ۹ ماهه سال ۹۵ تعداد ۵۴۷ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده اند که ۵۳ درصد از فوت شدگان در محل حادثه، ۳۹ درصد در بیمارستان و ۶ درصد نیز در راه انتقال به بیمارستان فوت کرده اند.

همچنین دکتر محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز ضمن گزارشی در خصوص علت افزایش میزان تلفات جانی تصادفات در مراکز درمانی، کمبود فضای فیزیکی و امکانات را از جمله دلایل این افزایش عنوان داشت.