۷۰ درصد تسهیلات و حمایت‌ها از صنایع تهران است!
۷۰ درصد تسهیلات و حمایت‌ها از صنایع تهران است!

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد تسهیلات و حمایت ها از صنایع تهران بوده ولی در این زمینه با توجه به رویکرد این صندوق، از استان هایی که به عنوان قطب های صنعتی در صنایع هایتک رشد کنند حمایت بیشتری می شود. به گزارش […]مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد تسهیلات و حمایت ها از صنایع تهران بوده ولی در این زمینه با توجه به رویکرد این صندوق، از استان هایی که به عنوان قطب های صنعتی در صنایع هایتک رشد کنند حمایت بیشتری می شود.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، محسن نادری‌منش امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران  با بیان این که از صنایع پیشرفته آذربایجان‌شرقی حمایت می‌کنیم، اظهار کرد: امیدواریم صنایع پیشرفته در این استان بیش از گذشته توسعه یابد چرا که تبریز ظرفیت صنعتی بسیار زیادی در حوزه صنایع هایتک دارد.

وی با بیان این که هدف از ایجاد این صندوق، حمایت از بنگاه های بخش خصوصی و تعاونی ها است، افزود: امیدواریم در تداوم فعالیت صندوق بتوانیم از قطب های صنعتی به ویژه تبریز و آذربایجان شرقی که یکی از قطب‌های اصلی صنعت کشور است حمایت تسهیلات بیشتری داشته باشیم.

نادری‌منش با اشاره به استراتژی توزیع غیرمتمرکز حمایت‌ها در کشور ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد تسهیلات و حمایت ها از صنایع تهران بوده ولی در این زمینه با توجه به رویکرد این صندوق، از استان هایی که به عنوان قطب های صنعتی در صنایع هایتک رشد کنند حمایت بیشتری می شود.

وی گفت: افزایش سرمایه خوبی انجام شده تا بتوانیم از بنگاه هایی که در حوزه صنایع پیشرفته فعالیت می کنند حمایت کنیم در این زمینه انواع تسهیلات در این صندوق به بنگاه ها ارایه می شود.

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته افزود: صندوق به دلیل سرمایه کمی که در اختیار داشت زیاد نمی توانست فعالیت های خود را توسعه دهد ولی با برنامه ریزی های انجام شده و افزایش سرمایه در دو سال گذشته فعالیت های صندوق توسعه چشمگیری داشته است.