۷۰ جان‌باخته و ۷۹۱ مصدوم؛ آخرین آمار تلفات سیل اخیر
۷۰ جان‌باخته و ۷۹۱ مصدوم؛ آخرین آمار تلفات سیل اخیر

رییس اورژانس کشور آخرین آمار تلفات سیل اخیر را ۷۰ جان‌باخته و ۷۹۱ مصدوم اعلام کرد و گفت: اکنون از این تعداد ۴۵ نفر در کل کشور، مجروح بستری داریم. به گزارش قلم پرس، «پیرحسین کولیوند» اظهار داشت: چهارمین تیم عملیات ویژه اورژانس را از تهران به شهرهای «پل دختر» و «معمولان» اعزام کردیم و […]

رییس اورژانس کشور آخرین آمار تلفات سیل اخیر را ۷۰ جان‌باخته و ۷۹۱ مصدوم اعلام کرد و گفت: اکنون از این تعداد ۴۵ نفر در کل کشور، مجروح بستری داریم.

به گزارش قلم پرس، «پیرحسین کولیوند» اظهار داشت: چهارمین تیم عملیات ویژه اورژانس را از تهران به شهرهای «پل دختر» و «معمولان» اعزام کردیم و به همراه این تیم، خودروهای آمبولانس، خودروهای عملیاتی، پزشک طب اورژانس و ۴۰ نفر از فوریت های پزشکی نیز روانه این مناطق شده اند.
وی با بیان اینکه از نظر بهداشت و درمان در این شهرها شرایط خوبی حاکم است و کمبود تجهیزات نداریم، افزود: یک بیمارستان سیار مدرن توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پل دختر نصب شده، بیمارستان اورژانس نیز فعال است و مشکل خاصی از نظر امکانات و پذیرش بیماران ندارد.
رییس اورژانس کشور با توضیح اینکه دسترسی زمینی نیز به شهر معمولان باز شده است، گفت: آمار تمام افراد پر خطر را در این شهرستان شناسایی کردیم، می دانیم که در کدام روستا و محله فرد دیابتی، با فشار خون بالا یا ناراحتی قلبی و خانم باردار پر خطر وجود دارد.
کولیوند ادامه داد: با توجه به اینکه از راه زمینی دسترسی به این مناطق وجود ندارد از راه اورژانس هوایی به مراکز اصلی خویش در خرم آباد توانستیم تجهیزات و تیم های واکنش سریع را اعزام کنیم.
وی با اشاره به اینکه مسائل بهداشتی نیز تحت کنترل اورژانس کشور است، تصریح کرد: وقوع سیل، مخاطراتی همچون شیوع بیماری های واگیر و عفونی را با خود به همراه می آورد بنابراین تیم های ما در تمام مناطق پخش شده اند تا در حد توان خود از بروز اینگونه مخاطرات جلوگیری کنند.

هیچگونه بیماری واگیرداری بر اثر سیل مشاهده نشده است 
رییس اورژانس کشور یادآور شد: از ابتدای شروع سیل در کل مناطق آسیب دیده چه در شمال و نیز جنوب کشور هیچگونه بیماری واگیرداری مشاهده نشده است.
کولیوند در پایان به اهمیت بسیار زیاد حضور تیم های روانشناسی در مناطق آسیب دیده از سیل اشاره کرد و گفت: برای بالا بردن سطح تاب آوری جوامع درگیر حادثه، تیم های روانپزشکی و روانشناسی را به این مناطق فرستادیم، اکنون این تیم ها محله به محله کار خود را به دقت انجام می دهند و برنامه های مفصلی برای کودکان، نوجوانان و میانسالان اجرا می کنند.
در چند روز گذشته بسیاری از استانهای کشور از جمله گلستان، خوزستان، لرستان، شیراز و مناطق دیگر با سیل روبرو شده اند که آسیب بسیاری به زیرساختها و ساکنان شهرها و روستاها وارد شد و تلفات سنگینی را برای این استانها به بار آورده است.