۵ سال گذشت/ توقف و بلاتکلیفی در تونل انرژی تبریز
۵ سال گذشت/ توقف و بلاتکلیفی در تونل انرژی تبریز

پروژه چهار کیلومتری احداث تونل انرژی ایده‌لو به دلیل آنچه نشت فاضلاب در مسیر احداث پروژه از سوی پیمانکار عنوان شده است، در ۲۵۰ متر پایانی طرح متوقف شده و همین توقف باعث بروز مشکلات متعدد ترافیکی و شهری در این مسیر شده است. به گزارش قلم پرس،از تبریز، اولین تونل برقی آذربایجان‌شرقی که از سال […]پروژه چهار کیلومتری احداث تونل انرژی ایده‌لو به دلیل آنچه نشت فاضلاب در مسیر احداث پروژه از سوی پیمانکار عنوان شده است، در ۲۵۰ متر پایانی طرح متوقف شده و همین توقف باعث بروز مشکلات متعدد ترافیکی و شهری در این مسیر شده است.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، اولین تونل برقی آذربایجان‌شرقی که از سال ۱۳۹۶ آغاز شده است طول آن چهار کیلومتر و قطر آن سه و نیم متر است و با بهره‌برداری از این طرح برق تبریز به شکلی ایمن تامین خواهد شد اما برخی بلاتکلیفی‌ها باعث به طول انجامیدن آن شده است و همین موضوع ایجاد ترافیک در منطقه و نارضایتی شهروندان را در پی داشته است.

تامین انرژی پایدار برق که امروزه از آن به عنوان یکی از ضروری‌ترین نیازهای کلان‌شهرها یاد می‌شود، از چنان اهمیتی برخوردار است که می‌توان آثار مثبت آن را در موارد متعدد از تامین انرژی برق برای مصارف خانگی گرفته تا تامین برق صنایع و کارخانه‌ها جستجو کرد.

تونل برق خیابان ایده‌لو، اولین تونل برقی آذربایجان‌شرقی است که طول آن چهار کیلومتر و قطر آن سه و نیم متر است و با بهره‌برداری از این طرح، برق تبریز به شکلی ایمن تامین خواهد شد.

این پروژه از سال ۹۶ آغاز شده اما برخی بلاتکلیفی‌ها باعث به طول انجامیدن آن شده و همین موضوع ایجاد ترافیک در منطقه و نارضایتی شهروندان را در پی داشته است.

پروژه چهار کیلومتری احداث تونل انرژی ایده‌لو به دلیل آنچه نشت فاضلاب در مسیر احداث پروژه از سوی پیمانکار عنوان شده است، در ۲۵۰ متر پایانی طرح متوقف شده و همین توقف باعث بروز مشکلات متعدد ترافیکی و شهری در این مسیر شده است.

اخطار شهردار تبریز به پیمانکار تونل انرژی ایده‌لو

یعقوب هوشیار شهردار تبریز با انتقاد از کندی و عدم همکاری مؤثر پیمانکار پروژه تونل انرژی برق تبریز، خواستار تسریع در تکمیل و اتمام این طرح مهم عمرانی و خدماتی شد.

وی گفت: تأخیر و طولانی‌شدن دوباره روند اجرای تونل انرژی ایده‌لو، به دلیل سال‌ها بلاتکلیفی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و باید در اسرع وقت به اتمام برسد.

هوشیار افزود: شهرداری تبریز به بخشی از تعهدات خود در این پروژه عمل کرده، با این حال پیمانکار طرح با وجود پی‌گیری‌های قبلی از تعیین تکلیف این پروژه سر باز می‌زند.

شهردار تبریز در عین حال از معاون عمرانی شهرداری و شهردار منطقه یک تبریز خواست، ضمن انجام پی‌گیری‌های مجدد از پیمانکار برای تسریع مراحل نهایی احداث این تونل، اقدامات قانونی لازم در این خصوص را در دستور کار قرار دهند.

اخطار ۳۱ شهریور هم کارساز نشد

پیش از این  شهردار منطقه یک تبریز خرداد امسال ۳۱ شهریور را آخرین مهلت برای پیمانکار پروژه تونل انرژی تبریز اعلام کرده بود.

حمید شاهوردی با اشاره به الزام پیمانکار پروژه برای اتمام آن تا پایان شهریور، گفت: این پروژه معضل ترافیکی ایجاد کرده و موجب نارضایتی مردم شده است و در کنار آن درصدد ایجاد ترانشه و پایدارسازی مسیر را برای جلوگیری از رانش زمین هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه از سال ۹۶ آغاز شده و پیش‌بینی ما عدم اتمام آن تا پایان موعد قرارداد است. انتظار می‌رود پیمانکار مشکلات خود را حل کند، چراکه از ۳۱ شهریور به بعد مجوزی صادر نخواهد شد.

انتهای پیام/