۴۰ درصد مددجویان آذربایجان شرقی سالمند هستند
۴۰ درصد مددجویان آذربایجان شرقی سالمند هستند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی گزارشی از سالمندان تحت حمایت این نهاد ارائه داد. به گزارش  قلم پرس ، به نقل از ایسنا ، ابراهیم جعفری با بیان این‌که ۴۰ درصد از مددجویان تحت حمایت این نهاد سالمند هستند، گفت: بیش از ۵۰ هزار سالمند زن و مرد بالای ۶۰ سال […]

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی گزارشی از سالمندان تحت حمایت این نهاد ارائه داد.
به گزارش  قلم پرس ، به نقل از ایسنا ، ابراهیم جعفری با بیان این‌که ۴۰ درصد از مددجویان تحت حمایت این نهاد سالمند هستند، گفت: بیش از ۵۰ هزار سالمند زن و مرد بالای ۶۰ سال از خدمات کمیته امداد آذربایجان شرقی بهره‌مند هستند.
جعفری با اعلام اینکه ۲۳ درصد از سالمندان بالای ۶۰ سال در روستاهای استان سکونت دارند، عنوان کرد: حدود ۲۷ هزار نفر از سالمندان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی در روستاها زندگی می‌کنند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی با تأکید به این‌که سالمندان نسبت به سایر مددجویان تحت حمایت نیاز به رسیدگی بیشتری دارند، افزود: تبریز و چاروایماق به ترتیب بیشترین و کمترین سالمند تحت حمایت را دارند.
جعفری با اعلام اینکه ۲۳ هزار سالمند تحت حمایت نیز در شهرهای استان ساکن هستند، افزود: کمیته امداد علاوه بر ارائه خدمات درمانی، مستمری و سایر خدمات، برای نگهداری از سالمندان تحت حمایت خود هزینه پرداخت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۹۵ سالمند بیمار زمین‌گیر در آذربایجان شرقی تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: این نهاد ماهانه حدود ۱۰۰ هزار تومان برای نگهداری هر نفر سالمند در منزل هزینه می‌کند.
جعفری از معاینه رایگان سالمندان تحت حمایت توسط پزشکان خانواده طرف قرارداد با این نهاد خبر داد و یادآور شد: برگزاری اردوهای زیارتی، پرداخت کمک‌معیشت، تأمین هزینه‌های مسکن، پرداخت وام کارگشایی و تأمین هزینه‌های بهداشت و درمان و نگهداری سالمندان در منزل ازجمله خدمات کمیته امداد استان به سالمندان تحت حمایت است.
شایسته ذکر است، ۷۰ هزار خانوار کمک‌معیشت بگیر و چند خدمتی با جمعیتی حدود ۱۲۷ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی قرار دارند.