۳ کشته در انفجار خودروی بمب گذاری شده در جنوب شرق ترکیه
۳ کشته در انفجار خودروی بمب گذاری شده در جنوب شرق ترکیه

انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده مقابل یک مرکز پلیس در نزدیکی شهر دیاربکر ترکیه دستکم ۳ کشته برجای گذاشته است. به گزارش قلم پرس به نقل از پرس تی‌وی فارسی، به گفته منابع امنیتی، در این انفجار که روز دوشنبه در جاده‎ای بین دیاربکر و منطقه بیسمل در مناطق جنوب شرقی ترکیه روی داد، […]

انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده مقابل یک مرکز پلیس در نزدیکی شهر دیاربکر ترکیه دستکم ۳ کشته برجای گذاشته است.

به گزارش قلم پرس به نقل از پرس تی‌وی فارسی، به گفته منابع امنیتی، در این انفجار که روز دوشنبه در جاده‎ای بین دیاربکر و منطقه بیسمل در مناطق جنوب شرقی ترکیه روی داد، ۲ افسر پلیس و یک غیرنظامی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دوغان ترکیه، در پی این انفجار خودروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

شبکه تلویزیونی سی‌‎ان‌ان ترک تصاویری منتشر کرد که این انفجار منجر به آسیب وارد شدن به چند واحد مسکونی، حفر شدن چاله‌ای روی زمین و حتی ریزش یک ساختمان شده است.

مقامات ترکیه مدعی هستند که شبه نظامیان حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) عامل این انفجار بوده‌اند.

گفتنی است، روز دوشنبه سالروز آغاز فعالیت پ‌ک‌ک برای کسب خودمختاری در ترکیه است؛ این گروه که دولت ترکیه، اتحادیه اروپا، امریکا و چند کشور دیگر آن را گروهی تروریستی می‌نامند، از سال ۱۹۸۴ اقدامات مسلحانه خود علیه دولت ترکیه را آغاز کرده است؛ در این درگیری‌ها تاکنون بیش از ۴۰ هزار نفر کشته شده‌اند.

دولت ترکیه اعضای پ‌ک‌ک را مسئول اغلب ناآرامی‌های جنوب شرق این کشور می‌داند.

از تیر ماه سال گذشته و در پی شکسته شدن آتش ‌بس دو ساله میان دولت ترکیه و پ‌ک‌ک، درگیری میان دو طرف در مناطق کردنشین جنوب شرق این کشور تشدید شده که این درگیری‌ها هزاران کشته و زخمی برجای گذاشته است.