۲۴ هزار میلیارد تومان ثروت آذربایجان‌شرقی کجا رفت؟
۲۴ هزار میلیارد تومان ثروت آذربایجان‌شرقی کجا رفت؟

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته ۲۴ هزار میلیارد تومان ثروت از این استان به صورت خام خارج شده این در حالی است که از لحاظ ذخایر معدنی رتبه نخست کشور را داریم و اگر زنجیره تولید مس تکمیل شود به قطب اقتصادی کشور تبدیل خواهیم شد. به گزارش قلم […]رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته ۲۴ هزار میلیارد تومان ثروت از این استان به صورت خام خارج شده این در حالی است که از لحاظ ذخایر معدنی رتبه نخست کشور را داریم و اگر زنجیره تولید مس تکمیل شود به قطب اقتصادی کشور تبدیل خواهیم شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، صابر پرنیان  ظهر امروز در نشست مدیران روابط عمومی دستگاه های دولتی و بخش خصوصی که به مناسبت بزرگداشت هفته روابط عمومی برگزار شد، اظهار کرد: آذربایجان شرقی رتبه اول علاقه‌مندی به سرمایه‌گذاری صنعتی را دارد که این موضوع ظرفیت خوبی برای استان است بنابراین می‌خواهیم از ظرفیت روابط عمومی‌ها استفاده کنیم تا آذربایجان‌شرقی پایتخت اقتصادی کشور شود.

وی با بیان این که برای افزایش سرمایه گذاری در استان باید اخبار امیدبخش به جامعه تزریق کنیم، گفت: روابط عمومی ها با معرفی توانمندی های خود با تمام توان کمک کنند تا ظرفیت های استان معرفی شود.

آذربایجان شرقی باید به قطب اول اقتصاد کشور تبدیل شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: باید با کمک جمعی برای ارتقا و تولید ثروت در استان تلاش کنیم چرا که آذربایجان شرقی باید به قطب اول اقتصاد کشور تبدیل شود و این ظرفیت در استان وجود دارد.

پرنیان با تاکید بر این موضوع که صنعت آذربایجان شرقی یک صنعت استخوان دار است، افزود: حرکت جدیدی از سوی رسانه ها و حوزه های روابط عمومی برای توسعه استان آغاز شود.

وی آذربایجان شرقی را صنعتی ترین استان کشور از لحاظ بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: بعد از انقلاب بیشترین سهم سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی از سوی بخش خصوصی بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی به ظرفیت های بی‌شمار آذربایجان شرقی در حوزه های مختلف صنعتی اشاره کرد و گفت: این استان مرکز ماشین سازی است و از لحاظ تولید، صادرات و تکمیل زنجیره فولاد به وسیله بخش خصوصی در رتبه نخست کشوری قرار دارد.

پرنیان با بیان این که ۶۰ درصد کفش چرمی کشور در تبریز تولید می شود، تاکید کرد: از لحاظ تعداد واحدهای چرم سازی در کشور در رتبه اول قرار داریم.

وی اظهار کرد: ۹۰ درصد مراجعه کنندگان فعالان اقتصادی برای توسعه و سرمایه گذاری است یعنی این انگیزه و بستر در استان وجود دارد بنا بر این باید این بستر مهیا شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که آذربایجان شرقی دروازه ورود به کشورهای اوراسیا است، افزود: بزرگترین منطقه آزاد تجاری و صنعتی با پایه صنعتی در کشور در این استان قرار دارد.

پرنیان گفت: در تولید و صادرات شیشه قطب کشور هستیم و سرمایه گذاری عظیمی از حوزه زنجیره تولید شیشه اتفاق افتاده است.

وی گفت: بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه با ۱۰ هزار هکتار وسعت در آذربایجان شرقی در حال احداث است که بخشی از واحدهای این شهرک در حال استقرار است.

لزوم فعال کردن ظرفیت‌های بالقوه اقتصادی بخش خصوصی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته ۲۴ هزار میلیارد تومان ثروت از این استان به صورت خام خارج شده این در حالی است که از لحاظ ذخایر معدنی رتبه نخست کشور را داریم و اگر زنجیره تولید مس تکمیل شود به قطب اقتصادی کشور تبدیل خواهیم شد.

پرنیان با بیان این که اولین شهرک سرمایه گذاری خارجی در تبریز قرار گرفته است، اظهار کرد: باید جلوی فرار سرمایه از استان گرفته شود و ظرفیت های بالقوه اقتصادی بخش خصوصی فعال شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین ادامه داد: واحدهای تولیدی بخش خصوصی باید حمایت شوند تا استان در مسیر توسعه قرار گیرد.

انتهای پیام/