۲۰۰ پروژه آماده افتتاح و کلنگ زنی / طرح زوج و فرد از ۱۵ مهر اجرا می شود
۲۰۰ پروژه آماده افتتاح و کلنگ زنی / طرح زوج و فرد از ۱۵ مهر اجرا می شود

فرماندار شهرستان تبریز گفت: 200 پروژه عمرانی آماده افتتاح یا کلنگ زنی در هفته دولت با اعتبار 335 میلیارد تومان داریم که 100 میلیارد تومان آن در بخش تراموا هزینه خواهد شد.

به گزارش قلم پرس، بهروز مهدوی در نشست خبری پیش از ظهر خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته در تبریز توسط ادارات مختلف در بخش عمرانی، اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ پروژه عمرانی در هفته دولت با ۳۳۵ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.

او با اشاره به اجرای طرح زوج و فرد در خیابانهای اصلی تبریز تأکید کرد: طرح زوج و فرد بر اساس مصوبه شورای ترافیک استان و از ۲ شهریور به صورت ارشادی آغاز شده و از ۱۵ مهر به شکل رسمی اجرا می شود که قطعا پیش بینی ها لازم برای ساکنین محلات داخل طرح صورت گرفته است.

مهدوی اشاره به ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها،و ایجاد سد معبر افزود: شهرداری وظیفه برخورد با سد معبر را دارد و برای طرح بارآفرینی پایدار شهری، ۴ خانه محله به عنوان تسهیل گر در محلات بافت فرسوده مستقر شده است تا تسهیل شود.

او انتخابات را یکی از اصلی‌ترین وظایف فرمانداری‌ها و وزارت کشور دانسته و اضافه کرد: برنامه انتخابات بر اساس زمانبندی وزارت کشور اجرا می‌شود که آذرماه ثبت نام از کاندیداها آغاز می‌شود و همه تلاش ما مشارکت حداکثری در کمال سلامت و امنیت است.

مهدوی بزرگترین مشکل کشور را که در بخش‌های دیگر هم اثر گذار است، اشتغال معرفی کرده و ابراز داشت: در تبریز برای رفع موانع تولید و تسهیل روند سرمایه گذاری تلاش‌های جدی صورت گرفته است. در اولین روز مسئولیت فرمانداری با تجمع کارگران مواجه شدم، با بررسی صورت گرفته متوجه شدم که بیش از ۶ واحد دارای مشکل است. از ابتدا گفته‌ام که تلاش می‌کنم در دوران مدیریت خود اجازه اخراج بدون توجیه منطقی کارگری را نخواهم داد لذا در بحث تسهیلات و مدیریت هم به مدیران عامل کمک کرده‌ایم. اکنون به جز یک واحد «ایرداک» که مشکل قضایی دارد، بقیه واحدها در حال فعالیت هستند.

فرماندار تبریز در پاسخ به سوالی در مورد ساماندهی دست فروشان تبریز، خاطرنشان ساخت: شهرداری موظف به رفع سد معبر است چراکه پیاده رو حق مردم است، اما دستفروشان هم حقی برای فعالیت دارند که باید با تعیین محل‌های مناسب، زمینه فعالیت آنها را فراهم کنیم.

مهدوی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه من، هم فرماندارِ بازاری‌ها هستم و هم، فرماندارِ دست فروشان، یادآور شد: باید حق عامه مردم در این موضوع مد نظر قرار گرفته و رعایت شود. معتقدم باید بی نظمی ساماندهی شده و انضباط ایجاد شود. آخرین اقدام شهرداری آماده سازی ۵ نقطه از شهر برای ساماندهی است که باید جای مناسبی برای دستفروشان مشخص کرده و ساماندهی کنیم.