۱۸ شهید مدافع سلامت در آذربایجان‌شرقی
۱۸ شهید مدافع سلامت در آذربایجان‌شرقی

رئیس دانشکاه علوم پزشکی تبریز از تقدیم ۱۸ شهید مدافع سلامت در استان خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، بهمن نقی‌پور، امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای حضرت امام(ره) تبریز اظهار داشت: ۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت به عنوان هفته سلامت است و […]رئیس دانشکاه علوم پزشکی تبریز از تقدیم ۱۸ شهید مدافع سلامت در استان خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، بهمن نقی‌پور، امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای حضرت امام(ره) تبریز اظهار داشت: ۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت به عنوان هفته سلامت است و علت نامگذاری این هفته یادآوری این است که سلامت در زندگی بشر نقش بزرگی دارد و بزرگترین نعمت‌های انسان امنیت و سلامت است که خداوند به بشریت عطا کرده است. 

وی افزود: یادمان باشد برای ایجاد سلامت جامعه یک قشر و مجموعه نمی‌تواند کاری کند بلکه همه ارگان‌ها در سلامت مردم نقش اساسی دارد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در طول تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در هر جایی که مردم حاضر شده‌اند  آن اتفاق موفقیت‌آمیز بوده است از این‌رو این هفته یادآور این است که مردم باید به اهمیت سلامت بیش از پیش پی ببرند. 

وی خاطرنشان کرد: حوزه سلامت یک حوزه وسیع است و با توجه به اصل اینکه پیشگیری بهتر از درمان است چون با این رویه هزینه‌ها را  با رسیدگی بیشتر مردم به سلامت، می‌توان کاهش داد. 

نقی‌پور بیان کرد: بهداشت محیط، تغذیه سالم، ورزش و آمادگی جسمانی، پیاده‌روی، استفاده از انرژی پاک و حفظ محیط زیست، مدیریت پسماندها، کنترل مصرف دخانیات، آموزش بهداشت، بهداشت مدارس از جمله مهم‌ترین اصل و تغییر نگرش در حوزه سلامت است. 

وی اذعان داشت: مادران به عنوان ستون‌های زندگی هر خانواده هستند و نقش آنها در سلامت خانواده بسیار موثر است. 

نقی‌پور گفت: با توجه به تلاش‌های شبانه‌روزی آمار مرگ و میر مادر و نوزاد کاهش یافته است. 

وی بیان کرد: همکاری بین بخشی در تمام ارگان‌ها برای حفظ سلامت مردم بسیار پراهمیت است. فقط دانشگاه علوم پزشکی مسوول سلامت مردم نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ابراز کرد: سلامتی اهمیت بسیاری دارد ولی اگر آن را از کودکی آموزش ندهیم قطعا در بزرگسالی تاثیر چندانی نخواهد داشت. 

وی یادآور شد: دورانی به نام کرونا در جهان رخ داد که الحمدالله به حول قوه الهی و به زحمات کادر سلامت، شاهد کاهش کرونا هستیم. 

نقی‌پور ادامه داد: کرونا، دورانی برای الگوی اخلاق، همگرایی و محبت به یکدیگر شد چراکه در این دوران  بزرگترین لحظات خدمت و عشق و ایثار توسط مردم نشان داده شد. 

وی در پایان یادآور شد: یاد ۱۸ شهید مدافع سلامت در استان گرامی می‌داریم که نامشان ثبت شده است.

نقی‌پور افزود: تا امروز در درمان، واکسیناسیون و غیره رتبه‌های برتر را کسب کرده‌ایم. 

انتهای پیام/۶۰۰۳۰/م