۱۰۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم
۱۰۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: یکی از رویکردهای قوه قضائیه و سازمان بازرسی کشور پیگیری موضوع شفاف‌سازی در دستگاه‌های اجرایی کشور است.

به گزارش قلم پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بناب با بیان اینکه هم اکنون ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم؛ اظهار داشت: یکی از عمده دلایل این فرار مالیاتی عدم شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی است.

وی افزود: یکی از دیگر از رویکردهایی که مورد تأکید قوه قضائیه و سازمان بازرسی‌کل کشور است، داشتن وظیفه نظارتی از سوی تمام مسوولان دستگاه‌هاست و نکته دیگر که حائز اهمیت است، آشنایی مدیران دستگاه‌های مختلف با وظایف حوزه مأموریت آنهاست که باید مدیران ما به قوانین روز آشنایی کامل داشته باشند.

رئیس بازرسی‌کل کشور بیان کرد: برخی پرونده‌های مالی در دستگاه قضایی و سازمان بازرسی ناشی از عدم آشنایی مدیران با شرح وظایف خود است.

درویشیان، سپس با اشاره به موقعیت کنونی نظام در منطقه و جهان ادامه داد: در شرایط و وضعیتی که در کشور با آن مواجه هستیم به جرأت می‌توان گفت، در مقایسه با ۴۰ سال گذشته متفاوت بوده و از لحاظ سیاسی، امنیتی و اجتماعی با وضعیتی که داریم شرایط مطلوب و دست برتر را در منطقه داریم و با تأثیرگذاری که جمهوری اسلامی ایران در منطقه دارد، حرف اول را در منطقه زده و نقش‌آفرینی می‌کند.

وی تصریح کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی کشور می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

این مسئول عالی مقام گفت: قوه قضائیه در کنار جدیت در مبارزه با فساد، شناسایی بسترهای فساد را نیز در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده و بدون ملاحظه چپ و راست و وابسته‌های آقازاده‌ها با دانه درشت‌ها برخورد کرده و در کنار این مبارزه جدی از تولید ملی و سرمایه‌گذاری سالم و کارآفرین نیز که سربازان جبهه اقتصادی هستند، حمایت و پشتیبانی می‌کند.

درویشیان با اذعان به اینکه اگر امروز قوه قضائیه پرچم مبارزه با فساد را جدی تر از گذشته به عنوان یک گفتمان مطرح می کند؛ تأکید کرد: همه به آن اذعان دارند که باید با فساد بطور جدی، ریشه‌ای و ساختاری برخورد شود و اگر با فساد برخورد مناسبی نشود نمی توانیم سرمایه‌گذاری سالمی داشته باشیم از این رو نه تنها مبارزه با فساد سرمایه‌گذاری را دچار خدشه نمی‌کند، بلکه اعتماد سرمایه‌گذاران را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که بعضاً مردم را رنج می دهد عدم پاسخگویی مناسب و شفافیت از سوی مسئولان است و مناقشات و بحث های سیاسی نباید در خدمت رسانی به مردم مانع ایجاد کند، چرا که تمام اقتدار و تداوم این نظام بواسطه مردم و ولایت است.

رئیس بازرسی کل کشور در ادامه خاطرنشان کرد: آمار ۱۳ درصدی بیکاری برازنده شهرستان بناب نیست و با توجه به ظرفیت های بالایی که این شهرستان دارد، نباید شاهد این حجم بیکاری در بناب باشیم.

حجت الاسلام درویشیان تصریح کرد: مشکلات و موانع موجود بر سر راه فاز جدید شهرک صنعتی شهرستان بناب باید هر چه سریع تر رفع و حل شود.