۹۸۰ خانواده از زندانیان نیازمند تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان کرمان قرار دارند
۹۸۰ خانواده از زندانیان نیازمند تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان کرمان قرار دارند

خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در جلسه هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان کرمان بیان کرد: با توجه به توسعه کمک‌های خیران به انجمن حمایت زندانیان و نیز توسعه درآمد‌های حاصل از فعالیت‌های اقتصادی انجمن حمایت زندانیان کرمان زمینه‌ای فراهم شده که تمامی خانواده‌های زندانیان نیازمند تحت پوشش قرار گیرند. وی […]

خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در جلسه هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان کرمان بیان کرد: با توجه به توسعه کمک‌های خیران به انجمن حمایت زندانیان و نیز توسعه درآمد‌های حاصل از فعالیت‌های اقتصادی انجمن حمایت زندانیان کرمان زمینه‌ای فراهم شده که تمامی خانواده‌های زندانیان نیازمند تحت پوشش قرار گیرند.

وی افزود: خانواده‌های زندانیان نیازمند با توجه به شرایط اقتصادی کنونی با مشکلات متعددی روبرو هستند و با مشاهده میدانی وضعیت خانواده‌های زندانیان نگاه قضات و خیران به حمایت از این خانواده‌ها به میزان بسیار زیادی تغییر می‌کند، زیرا بسیاری از خانواده‌های زندانیان نیازمند در شرایطی به سر می‌برند که با مشاهده این وضعیت دل هر انسانی به درد می‌آید.

موحد، کمک‌های مالی به خانواده‌های زندانیان را ناچیز دانست و خاطرنشان کرد: مستمری‌های ماهانه ارائه شده به خانواده زندانیان جوابگوی نیاز‌های آن‌ها به ویژه در شرایط اقتصادی کنونی نیست.

وی بر انتخاب یک مشاور اقتصادی به منظور هدف گزاری صحیح‌تر در حوزه اقتصادی انجمن حمایت زندانیان تاکید کرد و گفت: هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان درصدد هستند که بهترین زمینه‌های قانونی سرمایه گذاری اقتصادی را شناسایی کرده و از این مسیر کمک‌های ارائه شده به خانواده زندانیان را افزایش دهند.

موحد، تمرکز بر فعالیت‌های تولیدی را از رویکرد‌های اصلی انجمن حمایت زندانیان کرمان برشمرد و با اشاره به این مطلب که در سال جاری بالغ بر یک میلیارد تومان برای کمک به خانواده زندانیان نیازمند هزینه شده است، تصریح کرد: در استان کرمان همچنین تاکید شده که قضات تصمیم گیرنده به ویژه قضات فعال در دادسرا‌ها قبل از صدور حکم نسبت به دیدار با خانواده زندانیان و بررسی وضعیت آن‌ها اقدام کنند تا در نهایت حکم صادره متناسب با جرم متهم و حکمی واقعی و عینی باشد.

وی با اشاره به فعالیت نهاد‌های حمایتی در کشور از جمله بهزیستی و کمیته امداد، عنوان کرد: متاسفانه شرایطی به نحوی است که روز به روز بر مددجویان این مراکز افزوده شده و با توجه به محدودیت‌های مالی و امکاناتی، کار برای این نهاد‌ها نیز دشوار شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: نهاد‌های مردمی با دستِ باز و به دور از چارچوب‌های اداری زمینه مناسب تری برای کمک به افراد در معرض آسیب دارند.

موحد یادآور شد: در معاونت اجتماعی دادگستری کل استان کرمان نیز زمینه‌های مناسبی برای همکاری با مجموعه‌های دست اندرکار در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی وجود دارد.

وی با اشاره به ورود معاونت اجتماعی دادگستری کل استان کرمان به ساماندهی شهرک صنعتی، عنوان کرد: در این منطقه با جمعیت قابل توجه و با جرایم متفاوت و گسترده، اقدامات بسیار خوبی برای ساماندهی منطقه آغاز شده است و با توجه به تدوین سند جامع ساماندهی این منطقه و بر اساس آمار‌های موجود و بافت جمعیتی آن، منتظر حضور بخش غیردولتی برای توسعه فعالیت‌های حمایتی هستیم.

سید مجتبی حسینی، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان گفت: فعالیت‌های اقتصادی انجمن حمایت زندانیان باید به نحوی باشد که ماهانه درآمد داشته باشد تا بتوان کمک‌های لازم را به خانواده زندانیان نیازمند ارائه کرد.

حسینی، توسعه کمک‌های مالی، درمانی و آموزشی را از نیاز‌های خانواده زندانیان محروم دانست و افزود: خیران کمک حال بسیار خوبی برای مجموعه زندان‌ها هستند و تلاش می‌شود که این کمک‌ها در مسیر مشخص در انجمن حمایت زندانیان جذب شده و سپس به زندان‌ها اختصاص یابد تا در زمینه‌های مورد نظر خیران هزینه شود.

در این نشست زمینه توسعه فعالیت‌های اقتصادی انجمن حمایت زندانیان به منظور کسب درآمد بیشتر و افزایش کمک‌ها به خانواده زندانیان نیازمند، روند احداث ساختمان جدید این انجمن، جلب کمک‌های خیران در حوزه درمانی مددجویان نیازمند زندان‌ها و راهکار‌های تسهیل صدور ضمانت نامه‌های بانکی برای انجمن حمایت زندانیان مورد بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/