به گزارش ایسنا، سیدحشمت الله حیات الغیب با تقدیر از سرهنگ رضا فرحناکی فرمانده یگان حفاظت زندان های استان تهران گفت: سال گذشته، به دلیل شیوع ناگهانی بیماری کرونا و لزوم تلاش در امر حفظ سلامتی مددجویان از یک سو و تأمین امنیت روانی و فیزیکی در زندان ها سال بسیار حساسی بود. وی همچنین […]

به گزارش ایسنا، سیدحشمت الله حیات الغیب با تقدیر از سرهنگ رضا فرحناکی فرمانده یگان حفاظت زندان های استان تهران گفت: سال گذشته، به دلیل شیوع ناگهانی بیماری کرونا و لزوم تلاش در امر حفظ سلامتی مددجویان از یک سو و تأمین امنیت روانی و فیزیکی در زندان ها سال بسیار حساسی بود.

وی همچنین گفت: از اهم برنامه های دیگر، توجه به وضعیت آموزشی، بهداشتی، رفاهی و معیشتی سربازان وظیفه، ارتقای روحیه خدمتی بین نیروهای پلیس زندان، توسعه امر دادرسی الکترونیک و صرفه جویی در وقت، نیرو و هزینه های سنگین اعزام و بدرقه زندانیان توسط یگان حفاظت، تجهیز زندان ها به امکاناتی مانند فیبر نوری، دستگاه های ایکس ری و  بازسازی اماکن مختلف یگان و برجک های نگهبانی، برگزاری رزمایش مشترک یگان انتظامی زندان ها و نیروی انتظامی، گسترش برنامه های فرهنگی، آموزشی، ورزشی، اردوهای تفریحی بود.

مدیر کل زندان های استان تهران تأکید کرد: اگر در زندان امنیت نباشد، اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی میسر نخواهد بود و زیربنای تمام اقدامات برای بازگشت سالم مددجویان به جامعه، برقراری نظم و امنیت است و این موضوع، تا حد زیادی توسط نیروهای یگان حفاظت زندانها فراهم می شود.

حیات الغیب ادامه داد: این استان، به دلیل جمعیت کیفری بیشتر، با تعداد بالاتری از آمار اعزام و بدرقه به مراکز قضایی، درمانی و دیگر مراکز روبروست، به همین دلیل توسعه امر دادرسی الکترونیک در زندان ها و مساعدت دستگاه های قضایی به کیفیت امر حفظ امنیت کمک های شایانی می نماید.

وی ضمن تقدیر از سرهنگ فرحناکی تصریح نمود: بحمداله با تلاش های صورت گرفته و جدیت نیروهای یگان، با ارزشیابی صورت گرفته از سوی یگان حفاظت سازمان زندان ها، استان تهران با رتبه عالی، مقام اول کشوری را کسب نمود.

وی افزود: یگان حفاظت در تعطیلات سال نو نیز با دقت، وظیفه حفظ امنیت را در زندان های استان تهران، به نحو احسن انجام داد و حضور سرهنگ فرحناکی و همکارانش در کنار سربازان حتی در لحظات تحویل سال، برای آنان که دور از خانواده شان بودند، دلگرم کننده بود.  

سرهنگ عبدی جانشین یگان حفاظت سازمان زندان ها نیز از پلیس های زندان به نام های غلامحسن رضایی، روح اله عبدولی پور و حمید علیان نژاد نیز به علت جدیت در امر انجام وظیفه و نیز توجه به وضعیت رفاهی و انتظامی سربازان طی ایام تعطیلات سال نو تقدیر کرد.

انتهای پیام