یک جان دارم که برای موفقیت تراکتور کنار می‌گذارم /برای تقویت کادر فنی بهترین دستیاران دنیا را جذب خواهیم کرد
یک جان دارم که برای موفقیت تراکتور کنار می‌گذارم /برای تقویت کادر فنی بهترین دستیاران دنیا را جذب خواهیم کرد

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: به منظور تقویت کادر فنی، یکی از بهترین دستیاران دنیا را جذب خواهیم کرد و در این زمینه با مالک باشگاه صحبت شده است.

به گزارش قلم پرس،ساکت الهامی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به شیوع بیماری کرونا، افزود: کرونا حال همه را به هم زده و شرایطی به وجود آورده که نمی‌توانیم به چیزی به جز این بیماری فکر کنیم و بارها تمرینات را عقب انداختیم و در نهایت ستاد مقابله با کرونا، مجوز آغاز تمرینات را صادر نکرد.

سرمربی سرخ پوشان تبریز خاطر نشان کرد: این روزها جودکی‌نژاد، مربی بدنساز تیم، برنامه تمرینات انفرادی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد، ولی تمرینی که به صورت تیمی نباشد، فایده ندارد.

الهامی با اشاره به سابقه ۱۵ ساله‌اش در عرصه مربیگری، عنوان کرد: تیمی مثل تراکتور ندیده‌ام که هوادارانش عاشقانه آن را دوست داشته باشند، مردم با این تیم زندگی‌ می‌کنند و معتقدم تراکتور از نظر هوادار، قابل قیاس با هیچ تیمی حتی تیم‌های بسیار خوب دنیا هم نیست.

سرمربی تراکتور در خصوص چگونگی حضور در رأس کادرفنی این تیم، توضیح داد: در ابتدای فصل با صحبت آقای زنوزی، به تراکتور آمدم؛ آن موقع همه گفتند که این فرد استقلالی است، این در حالی است که من بچه‌ی این‌جا بودم و کسی تا آن زمان با من درخصوص تراکتور صحبت نکرده بود که متوجه شود من از بین تراکتور، مس کرمان، پدیده، استقلال و غیره چه تیمی را انتخاب می‌کنم؛ لذا ابتدای فصل به دلیل مساعد نبودن جو، از تراکتور رفتم که به نظرم این اتفاق به نفع خودم، تراکتور و هواداران تمام شد. موقعی که به تراکتور آمدم، پیشنهاداتی از چند تیم داشتم، ولی آرزویم حضور در تیم زادگاهم بود، من بچه سرعین هستم و به آذربایجانی بودنم افتخار می‌کنم. اما زمانی هم که من رفتم، همه تیم شان را بسته بودند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور تشریح کرد: ما تیم را برای فصل آینده، حفظ و تقویت خواهیم کرد. هواداران فوتبال‌ ما بافهم و با شعور بالا هستند و همه چیز را به خوبی می‌دانند، به همین منظور است که سرمربیگری در این‌جا کار سختی است و باید به هواداران پاسخ منطقی داده شود.

وی در خصوص شرایط ویلیان میمبلا نیز گفت: میمبلا تنها بازیکن خارجی بود که نگه داشتم، این بازیکن در تعطیلات نیم فصل به پرو رفت و سپس در یکی از تمرینات به دلیل یخ‌زدگی زمین، بدون برخورد با کسی مصدوم شد که در ادامه مشکل جدی هم برای همسر او پیش آمد که با توجه به این‌که اعتقاد دارم انسانیت بالاتر از فوتبال است، با سفر میمبلا به کشورش موافقت کردم تا این بازیکن فیزیوتراپی را در پرو و تبریز ادامه دهد تا این‌که به شرایط آرمانی بازگشت؛ اما بار دیگر دچار مصدومیت شد که اکنون نیز فیزیوتراپی می‌کند و بنده به رغم مصدومیت چند باره، پشت میمیبلا ایستاده‌ام؛ چرا که او را دوست دارم و می‌دانم که از نظر اخلاقی و فنی به درد تراکتور می‌خورد.

الهامی همچنین در خصوص وضعیت مصدومیت محمدرضا اخباری، گفت: ما پنج بازی با یک دروازه‌بان پیش رفتیم. اکنون وضعیت اخباری بسیار خوب بوده و ۱۰۰ درصد آماده است و تمرینات انفرادی را انجام می‌دهد و با شروع تمرینات گروهی، به جمع ما اضافه خواهد شد.

سرمربی تراکتور در مورد شایعات نقل و انتقالات در تراکتور، گفت: هواداران مان به شیطنت‌های رسانه‌ها در خصوص نقل و انتقالات تراکتور توجه نکنند، زیرا تیم را با جذب چند بازیکن بزرگ تقویت خواهیم کرد و در نظر داریم ۱۰۰ درصد تیم را نگه داریم، مگر این‌که بازیکنی برای ماندن تمایل نداشته باشد.

وی با بیان اینکه آرزو دارم تراکتور اولین قهرمانی لیگ را با من کسب کند، خاطرنشان کرد: تراکتور به جایگاهی بالاتر از دو تیم سرخابی پایتخت و سپاهان رسیده و باید به قهرمانی دست یابد؛ من یک جان دارم که برای موفقیت تراکتور کنار می‌گذارم چرا که معتقدم تیمی که بازیکنان بزرگی دارد، باید قهرمان شود.

سرمربی تراکتور ضمن آرزوی پایان یافتن کرونا، گفت: ان شاءالله پس از کرونا، جشن قهرمانی را با حضور ۸۰ هزار هوادار برگزار خواهیم کرد و کل خیابان‌ها غرق در شادی خواهند بود.