به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،  دبیرکل سازمان ملل متحد عصر یکشنبه به وقت تهران در نشست مجازی ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره درگیری رژیم صهیونیستی با فلصسطین گفت، تنها راه  بر قراری صلح و امنیت در خاورمیانه بازگشت به گفت‌وگوها بر اساس راه حل دو دولتی و توافق است. به گزارش خبرگزاری […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،  دبیرکل سازمان ملل متحد عصر یکشنبه به وقت تهران در نشست مجازی ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره درگیری رژیم صهیونیستی با فلصسطین گفت، تنها راه  بر قراری صلح و امنیت در خاورمیانه بازگشت به گفت‌وگوها بر اساس راه حل دو دولتی و توافق است.

به گزارش خبرگزاری روسی «تاس» «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل گفت: «تنها راه پیشبرد بازگشت به مذاکرات با هدف دو دولتی ، زندگی مسالمت آمیز ، امنیت و شناخت متقابل ، تعیین قدس به عنوان پایتخت هر دو طرف بر اساس قطعنامه‌های مربوطه سازمان ملل ، قوانین بین المللی و توافقنامه‌هاست.»

دبیر کل سازمان ملل متحد گفت که از شمار زیاد تلفات غیر نظامیان فلسطینی شوکه شده است.

دبیر کل سازمان ملل درباره تشدید درگیری فلسطین و رژیم اسرائیل افزود که ممکن است این مسئله شدیدترین بحران نظامی و انسانی را در منطقه به دنبال داشته باشد. گوترش همچنین خواستار اطمینان از کار امن روزنامه نگاران در منطقه درگیری فلسطین و رژیم صهیونیستی شد.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

وزارت بهداشت فلسطین، روز یکشنبهاعلام کرد شمار قربانیان حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه به ۱۷۴ شهید از جمله ۴۷ کودک و ۲۹ زن و ۱۲۰۰ مجروح افزایش یافته است. در این میان، مقاومت فلسطینی نیز که از ظهر شنبه موج جدیدی از حملات موشکی و راکتی علیه تل‌آویو، عسقلان، سدیروت، اشدود و سایر مناطق اطراف تل آویو آغاز کرده، شب گذشته نیز به موشک‌باران مواضع صهیونیست‌ها ادامه داد.

بنا بر این گزارش، گروه‌های مقاومت در غزه، تعداد بسیار زیادی موشک و راکت به سمت مرکز فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو شلیک کردند و  این‌بار حتی مناطق دورتر از تل‌آویو را نیز هدف قرار دادند و موشک‌های مقاومت حتی تا نزدیکی «نابلس» و «نتانیا» رسید.

انتهای پیام/