گروه خودروسازی فرانسوی شروع به تعلیق سرمایه‌گذاری در ایران کرد
گروه خودروسازی فرانسوی شروع به تعلیق سرمایه‌گذاری در ایران کرد

گروه خودروسازی «پژو-سیتروئن» فرانسه از بیم تحریم‌های آمریکا، از تعلیق سرمایه‌گذاری‌هایش در ایران خبر داد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، گروه خودروسازی  «پی.اس.ای» (پژو –سیتروئن) روز دوشنبهاعلام کرد که شروع به تعلیق سرمایه‌گذاری‌های خود در ایران کرده است.  به نوشته خبرگزاری «رویترز» گروه خودروسازی پی.اس.ای در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این گروه به منظور پیروی از […]

گروه خودروسازی «پژو-سیتروئن» فرانسه از بیم تحریم‌های آمریکا، از تعلیق سرمایه‌گذاری‌هایش در ایران خبر داد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، گروه خودروسازی  «پی.اس.ای» (پژو –سیتروئن) روز دوشنبهاعلام کرد که شروع به تعلیق سرمایه‌گذاری‌های خود در ایران کرده است.

 به نوشته خبرگزاری «رویترز» گروه خودروسازی پی.اس.ای در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این گروه به منظور پیروی از قوانین آمریکا تا ششم اوت، فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خود را در ایران به حالت تعلیق در می‌آورد. گروه پی.اس.ای با حمایت دولت فرانسه در حال رایزنی با مقام‌های آمریکایی برای کسب معافیت از تحریم‌ها است.»

این گروه با توضیح این که درآمد حاصل از سرمایه گذاری‌هایش در ایران کمتر از یک در صد بوده، اعلام کرده است که تعلیق فعالیت در ایران در  جهت‌گیری‌های مالی کنونی این گروه را تغییری نمی‌دهد.

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز نیز در این زمینه نوشت: «این گروه خودروسازی، آخرین شرکت فرانسوی است که اعلام کرده در صورت عدم کسب معافیت از تحریم‌ها  از ایران خارج می‌شود.»

ایران در سال ۲۰۱۶ با این شرکت سرمایه گذاری مشترکی را  به ارزش ۴۰۰ میلیون یورو منعقد کرد و  سال گذشته نیز چهار صدو چهل و پنج هزار دستگاه خودرو فروخت. شرکت‌های اروپایی در حالی یکی پس از دیگری در حال اعلام احتمال خروجشان از ایران هستند که اروپا مدعی است، خواستار حفظ توافق هسته‌ای بدون مشارکت آمریکاست.