کودکان مهمترین سرمایه‌های اجتماعی هستند
کودکان مهمترین سرمایه‌های اجتماعی هستند

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی در آیین ویژه «روز جهانی کودک» گفت: حضور و استقبال کودکان و اعضای مراکز کانون، بار مسئولیت کانون پرورش فکری را سنگین‌تر می‌کند و ما منت‌دار حضور آن‌ها هستیم.

علی بینش گفت: دراین هفته، ۱۵۰۰ برنامه در ۳۰ مرکز فرهنگی هنری ثابت، سیار و پستی در سطح استان، در موضوعات مختلف برای کودکان، در حال اجرا می‌باشد.
وی بیان داشت: چشم امید ما کودکان هستند، اینان هستند که آینده را تحویل خواهند گرفت و ان شا ا… شاهد موفقیت کودکان در مرحله های مختلف زندگی و اجتماعی خواهیم بود.
بینش افزود: هفته ملی کودک بهانه ای شده تا کودکان را بیشتر یاد کنیم و ما بزرگسالان مطالبات کودکان را باید در سطح جامعه مطرح کنیم و جوابگوی انتظارات آن‌ها باشیم.
وی ضمن اشاره به مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در طول هفته ملی کودک، گفت: ۵۰ قصه‌گوی منتخب و راه یافته از بین ۲۲۸ قصه‌گوی علاقه‌مند که آثار خود را در سایت جشنواره بارگذاری کرده بودند، در مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی شرکت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه ۵ برگزیده‌ در بخش زنان و مردان به مرحله منطقه‌ای راه می‌یابند، اضافه نمود: مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی روزهای ۱۷ و ۱۸ مهر ماه با حضور کودکان و نوجوانان و علاقه‌مندان این هنر در مجتمع کانون تبریز برگزار خواهد شد. وی افزود: آثار ۳ برگزیده بخش نوجوان و ۳ برگزیده بخش پدربزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها به صورت فایل تصویری در سایت جشنواره قصه‌گویی بارگذاری شده و به صورت متمرکز و کشوری داوری خواهند شد.

بینش گفت: امید است برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته کودک برای کودکان مفید واقع شود و شور و انرژی را در وجود آن‌ها جاری سازد.

در ادامه پدر شهید مدافع حرم، شهید وحید فرهنگی والا ضمن بیان خاطرات فرزند شهیدش در مورد حضور و علاقه‌ی وافرش به کانون پرورش فکری گفت: نوع فعالیت‌های کانون، برای کودکان، بسیار مفید و تاثیرگذار است و جا دارد از زحمات مربیان و پرسنل کانون پرورش فکری تقدیر گردد.
فرهنگی والا بیان کرد: ما سرباز انقلاب اسلامی هستیم که توانسته‌ایم روز به روز از لحاظ علمی پیشرفت کنیم و این پیشرفت را مرهون کسانی هستیم که در این عرصه همیشه یار و همراه ما بوده‌اند و تا امروز مواظب جامعه هستند.
وی افزود: خانواده‌های شهدا، افتخار این را دارند که شاهد پیشرفت روزافزون مملکت در تمام ابعاد هستند و این‌ها مرهون تلاش کودکان تربیت یافته در محیط‌های فرهنگی، چون کانون می‌باشند.
فرهنگی والا تصریح کرد: وقتی یک کشور شرافتمند و عزتمند است که کودکان عزتمندی داشته باشد و امید است این کودکان همیشه در مسیر درست گام بردارند و تا حد توان در مقابل استکبار جهانی بایستند و در همه حال در جهت رشد و تعالی فرهنگ ایرانی اسلامی، کوشا باشند.
گفتنی است، ویژه‌برنامه بزرگداشت هفته ملی کودک، با برگزاری مراسم تولد شهید مدافع حرم، شهید وحید فرهنگی والا و نیز افتتاح نمایشگاه آثار اعضای مجتمع کانون پرورش فکری استان به پایان رسید.
لازم به ذکر است، نمایشگاه فوق که شامل آثار هنری منتخب کودکان می باشد، به مدت یک هفته در محل مجتمع کانون برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود.