به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علیار راستگو روز پنج‌شنبه در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان، با بیان اینکه مسئولیت در این زمینه از نظر تخصصی بر عهده دانشگاه علوم پزشکی تبریز است، اظهار داشت: این موضوع یک اراده جمعی می‌طلبد و باید تمام دستگاه‌ها در کنار افراد صاحب‌نظر و دارای چهره تاثیرگذار قرار بگیرند. […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علیار راستگو روز پنج‌شنبه در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان، با بیان اینکه مسئولیت در این زمینه از نظر تخصصی بر عهده دانشگاه علوم پزشکی تبریز است، اظهار داشت: این موضوع یک اراده جمعی می‌طلبد و باید تمام دستگاه‌ها در کنار افراد صاحب‌نظر و دارای چهره تاثیرگذار قرار بگیرند.

وی ادامه داد: عواقب ازدواج‌های دیرهنگام باید توسط دانشگاه علوم پزشکی در سطح جامعه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی شود.

راستگو اظهار داشت: بحث آموزش در مراکز بسیاری ارایه می‌شود ولی باید این آموزش‌ها به صورت ساده و در عین حال پرمحتوا ارائه شود.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت روحانیان در خصوص ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه، بیان کرد: موضوعات اجتماعی بسیار حساس است و باید برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و در عین حال بلندمدت در این زمینه تدوین و اجرا شود.

مدیرکل امور اجتماعی استاندار آذربایجان‌ شرقی نیز در این جلسه گفت: بیش از ۷۰ درصد جمعیت جامعه، میان‌سال هستند و این آمار بسیار نگران‌کننده بوده و زنگ خطر است.

بدر شکوهی با بیان اینکه مباحث اقتصادی و معیشتی در این حوزه تاثیرگذار است، افزود: دستگاه‌های مربوطه در این حوزه ورود کنند و مداخله‌های مختلف برای رشد جمعیت در کارگروه شورای راهبردی استان تدوین و اجرا شود.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱