کلاهبردار حرفه‌ای با رسید جعلی در تبریز
کلاهبردار حرفه‌ای با رسید جعلی در تبریز

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری فردی که در پوشش خرید لوازم خانگی با ارائه رسید پرداخت جعلی از شهروندان کلاهبرداری می کرد، خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز،  محمدتقی سلطانی ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با وصول شکایات تعدادی از شهروندان تبریز مبنی بر کلاهبرداری،  با ارائه […]رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری فردی که در پوشش خرید لوازم خانگی با ارائه رسید پرداخت جعلی از شهروندان کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز،  محمدتقی سلطانی ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با وصول شکایات تعدادی از شهروندان تبریز مبنی بر کلاهبرداری،  با ارائه رسید جعلی از آنها، بررسی موضوع و رسیدگی به پرونده ها در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارآگاهان با بررسی پرونده های موجود و تحلیل اطلاعات و داده های به دست آمده متوجه شدند کلاهبرداری ها توسط فردی به صورت جداگانه انجام گرفته است که با تعقیب و مراقبت لازم و ردزنی اطلاعاتی، متهم  در عملیات پلیسی دستگیر و به پلیس آگاهی دلالت شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات به عمل آمده تعداد ۱۰ فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش ۴ میلیارد و پانصد میلیون ریال با شیوه و شگرد استفاده از رسید جعلی پرداخت الکترونیکی که از طریق برنامه نصب شده در گوشی خود تهیه و به مال باختگان ارائه می دادند از متهم کشف و در ادامه تحقیقات ۴ مالخر شناسایی و دستگیر و پس از تکمیل تحقیقات جهت رسیدگی به دادسرا معرفی شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان از شهروندان خواست در معاملات صورت گرفته و استفاده طرف مقابل از رسید های پرداخت الکترونیکی برای دریافت کالا و پرداخت وجه، قبل از مطمئن شدن از واریز وجه به حساب خود،  از تحویل کالای خودداری نموده تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

پایان پیام/