کشف ۶ تن سنگ و خاک معدن طلا در آذربایجان شرقی
کشف ۶ تن سنگ و خاک معدن طلا در آذربایجان شرقی

رئیس پلیس امنیت عمومی استان آذربایجان‌شرقی از کشف ۶ تن سنگ و خاک معدن طلا به ارزش ۲۸ میلیارد ریال خبر داد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسن پاشا اظهار داشت: ماموران امنیت عمومی پس از دریافت خبری مبنی بر برداشت غیرمجاز از یکی از معادن سطح استان و انتقال آن […]

رئیس پلیس امنیت عمومی استان آذربایجان‌شرقی از کشف ۶ تن سنگ و خاک معدن طلا به ارزش ۲۸ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسن پاشا اظهار داشت: ماموران امنیت عمومی پس از دریافت خبری مبنی بر برداشت غیرمجاز از یکی از معادن سطح استان و انتقال آن به استان‌های همجوار برای استحصال طلا، شناسایی و دستگیری افراد مورد نظر را در دستور کار قرار دادند.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان آذربایجان‌شرقی افزود: بر این اساس، ماموران حین گشت زنی در یکی از محورهای مواصلاتی استان ۳ دستگاه نیسان، کاپرا و خاور حامل بار را شناسایی و آنها را برای بررسی متوقف کردند.

پاشا با بیان اینکه در بازرسی از خودرو های مذکور ۲ تن سنگ معدن طلا، ۲ تن خاک طلا و نیز یک دستگاه کوره ذوب و استخراج طلا کشف شد، تصریح کرد: در این رابطه ۳ متهم دستگیر شدند.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های فنی به همدستی ۳ نفر دیگر اعتراف کردند که در یک عملیات غافلگیرانه آنها نیز دستگیر و در بازرسی از محل اختفای آنان دو تن سنگ طلای دیگر و تجهیزات استخراج و ذوب کشف شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان ، ارزش ریالی اقلام کشف شده را برابراعلام کارشناسان ۲۸ میلیارد ریال  عنوان و تصریح کرد: در این راستا ۶ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شدند.