به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، امیرحسین بهداد اظهار داشت: یک واحد تولید و فروش غیرمجاز و تقلبی داروهای دامی اعم از خوراک، مکمل و ویتامین‌ها که اقدام به تولید مکمل و ویتامین‌های پرندگان زینتی می‌نمود، کشف و ضبط گردید. وی افزود: این واحد هیچ‌گونه پروانه فعالیت، پروانه ساخت و مجوزی برای تولید و توزیع […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، امیرحسین بهداد اظهار داشت: یک واحد تولید و فروش غیرمجاز و تقلبی داروهای دامی اعم از خوراک، مکمل و ویتامین‌ها که اقدام به تولید مکمل و ویتامین‌های پرندگان زینتی می‌نمود، کشف و ضبط گردید.

وی افزود: این واحد هیچ‌گونه پروانه فعالیت، پروانه ساخت و مجوزی برای تولید و توزیع اقلام داروئی مکشوفه اخذ ننموده بود و محل کشف داروها یک مغازه پرنده فروشی بود که این محل نیز با دستور مراجع قضایی پلمب گردید.

مدیرکل دامپزشکی استان گفت: طی مکاتباتی که با سازمان دامپزشکی کشور انجام دادیم، تا تمام این محصولات که به صورت گسترده پخش شده بود از کل کشور جمع‌آوری گردد.

بهداد از دامداران و صاحبان حیوانات و پرندگان زینتی خواست که حتما از مراکز مجاز و داروخانه‌های دامپزشکی که تحت نظارت دامپزشکی استان فعالیت می‌کنند، اقدام به تهیه دارو، مکمل و سایر اقلام داروئی نمایند.

وی خاطرنشان کرد: در استان چهار کارخانه و واحد تولید دارو و سرم‌سازی داریم که با مجوز و تحت نظارت اداره‌کل دامپزشکی فعالیت نموده و در مجموع  حدود ۴۲ نوع دارو و مکمل و سرم‌های دامی در آنها تولید می‌گردد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱/س