کشته شدن سالانه ۱۶ هزار نفر در تصادفات
کشته شدن سالانه ۱۶ هزار نفر در تصادفات

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: سالانه ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند که با وجود روند کاهشی آمار بالایی است به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، عین‌الله جهانی جمعه شب در یادواره قربانیان حوادث ترافیکی با اشاره به اینکه آمار […]

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: سالانه ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند که با وجود روند کاهشی آمار بالایی است

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، عین‌الله جهانی جمعه شب در یادواره قربانیان حوادث ترافیکی با اشاره به اینکه آمار حوادث رانندگی در کشور بسیار بالا است اظهار کرد: کشته شدن ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر در اثر حوادث رانندگی در کشور آمار بسیار بالایی است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی با بیان اینکه آمار تلفات جاده‌ای در کشور سیر نزولی یافته است اضافه کرد: این آمار نشان از بهبود وضعیت رانندگی در کشور دارد.

 وی با اشاره به کاهش نزولی کشته شدگان حوادث رانندگی در سطح کشور اضافه کرد: در حالی که هم‌اکنون ۳۳ میلیون نقلیه در سطح کشور وجود دارد اما تعداد کشته‌شدگان به ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر کاهش یافته است.

جهانی با اشاره به اینکه با توجه به افزایش تعداد خودورها در کشور باید شاهد افزایش بیان کرد: اگر قرار بود با افزایش تعداد خودروها تعداد کشته‌ها هم افزایش می‌یافت باید اکنون این آمار در هر سال ۸۰ هزار نفر می‌شدند عنوان کرد: باید کمک کنیم تا روند کاهش تعداد کشته‌‌شدگان در اثر تصادفات را در جاده‌ها را کاهش دهد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی با اشاره به اینکه موتور سواری در شهرها به یک معضل جدی تبدیل شده است، ادامه داد: هم‌اکنون موتور سواران در رتبه دوم حوادث قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه کشته‌شدگان موتور سواران جوانان هستند، اظهار کرد: بیشتر این افراد کسانی هستند که از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند.

جهانی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در کشور ۳ هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه ساز برون شهری وجود دارد، خاطر نشان کرد: با وجود تلاش‌ها نقاط حادثه‌خیز در کشور وجود دارد.