بابک ترکی، رئیس اداره امور تصفیه و ورشکستگی دادگستری استان تهران در گفت‌وگو با میزان با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی به منظور احیاء کارخانه شیر وارنا اظهار کرد: این شرکت در سال ۸۶ توسط مرحوم توکلی با هدف گذاری هزار تن در روز تاسیس شد. رئیس اداره امور تصفیه و ورشکستگی دادگستری استان تهران […]

بابک ترکی، رئیس اداره امور تصفیه و ورشکستگی دادگستری استان تهران در گفت‌وگو با میزان با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی به منظور احیاء کارخانه شیر وارنا اظهار کرد: این شرکت در سال ۸۶ توسط مرحوم توکلی با هدف گذاری هزار تن در روز تاسیس شد.

رئیس اداره امور تصفیه و ورشکستگی دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: پس از فوت مرحوم توکلی برای این شرکت مشکلات گوناگونی به وجود آمد و برخی از طلبکاران اقدام به توقیف اموال این شرکت می‌کنند و هر قسمت این شرکت را به صورت جزیره‌ای یکی از طلبکاران توقیف می‌کند.

وی اظهار کرد: در نهایت این شرکت با حجم زیادی از طلبکاران و تعداد ۶۰۰ نفر کارگر در اواخر سال ۹۶ و اوایل سال ۹۷ عملا تعطیل می‌شود و کارخانه این شرکت تبدیل به یک متروکه می‌شود.

ترکی عنوان کرد: در ادامه قوه قضاییه به این موضوع ورود کرد و اواخر سال گذشته این مجموعه زیر نظر اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان تهران قرار گرفت و از اشخاصی که اقدام به توقیف کارخانه کرده بودند، خلع ید به عمل آمد و موانع تولید برطرف شد.

رئیس اداره امور تصفیه و ورشکستگی دادگستری استان تهران با اشاره به تشکیل کارگروهی به منظور احیاء کارخانه شیر وارنا گفت: در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بهترین شخصی که می‌تواند این مجموعه را مدیریت کند، خود مالک است و زمانی که مالک متوجه شد قوه قضاییه پای کار ایستاده، به میدان آمدند.

وی افزود: بالغ بر ۸۰ جلسه مصوب برای راه اندازی این شرکت برگزار شد و در نهایت پس از اخذ مجوزات لازم این شرکت به تولید بازگشت و در فاز اول با ۱۱۵ کارگر مشغول به فعالیت است.

بیشتر بخوانید:

ترکی گفت: همچنین، اقدامات لازم به منظور راه اندازی فاز‌های دیگر این واحد تولیدی در حال انجام است و تا مهرماه فاز دوم آن نیز راه اندازی خواهد شد.

رئیس اداره امور تصفیه و ورشکستگی دادگستری استان تهران اظهار کرد: این نگاه و کار جهادی نسبت به واحد‌های تولیدی از دوران تحول قوه قضاییه آغاز شده و رئیس قوه قضاییه ابتدائا پای کار آمد و در ادامه سایر بخش‌های قوه قضاییه همین کار را دنبال کردند.

وی با بیان اینکه شرکت‌های ورشکسته به ترتیب در حال راه اندازی و احیاء هستند، گفت: تا پایان ماه جاری کارخانه قند ورامین نیز راه اندازی خواهد شد.

ترکی در پایان اظهار کرد: در دوران تحول، بالغ بر ۱۰ واحد تولیدی بزرگ به چرخه تولید بازگشته و یا از تعطیلی آن‌ها جلوگیری شده است.

انتهای پیام/