به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پارلمان اروپا در پیش‌نویس یک گزارش خواستار ایجاد شبکه‌های تلویزیونی ضد روسیه و اتخاذ رویکرد تقابل‌جویانه‌تر با مسکو شده است. وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» طرح پارلمان اروپا را معادل تلاش برای براندازی نظام روسیه برآورده و نوشته بروکسل پیشنهاد داده برای کمک به تحقق این هدف شبکه‌های تلویزیونی ضد […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پارلمان اروپا در پیش‌نویس یک گزارش خواستار ایجاد شبکه‌های تلویزیونی ضد روسیه و اتخاذ رویکرد تقابل‌جویانه‌تر با مسکو شده است.

وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» طرح پارلمان اروپا را معادل تلاش برای براندازی نظام روسیه برآورده و نوشته بروکسل پیشنهاد داده برای کمک به تحقق این هدف شبکه‌های تلویزیونی ضد روسیه افتتاح شود.

پیش‌نویس این طرح روز دوشنبه در وب‌سایت مربوط به کمیته روابط خارجی پارلمان روسیه منتشر شده است.

این پیش‌نویس پیشنهاد می‌کند «اتحادیه اروپا باید با همراهی آمریکا یک ائتلاف دو سوی آتلانتیک برای دفاع از دموکراسی در سراسر جهان و مهار روسیه» تشکیل دهد.

در ادامه سند تصریح شده اتحادیه اروپا بایستی این پیام را نیز منتقل کند که حاضر است در ازای «تحول دموکراتیک روسیه» مزایایی را نصیب روسیه کند.

وبگاه شبکه خبری راشاتودی نوشته این بند از سند پارلمان اروپا مصداق تلاش برای براندازی نظام روسیه است.

طبق این گزارش، سند پارلمان اروپا مدعی شد وضعیت موجود در روسیه به دلیل سرکوب سیستماتیک نیروهای دموکراتیک توسط «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه رو به وخامت است. سند پارلمان اروپا علاوه بر این مدعی شده که پوتین علیه مردم روسیه جنگ راه انداخته است.

راشاتودی نوشته این ادعا در حالی مطرح شده که نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد ولادیمیر پوتین از حمایت نزدیک به ۵۶ درصد از مردم روسیه برخوردار است در حالی که گزینه‌های دیگر از حمایت اندکی برخوردارند.

یکی از پیشنهادهای نمایندگان اروپایی برای ایجاد تغییرات مدنظر خود «ایجاد یک تلویزیون آزاد روسیه» با فعالیت ۲۴ ساعته در هفت روز هفته است. قانونگذاران اروپایی مدعی شده‌اند هدف از چنین رسانه‌ای باید مقابله با «پروپاگاندای روسیه» باشد.

کشورهای غربی، از جمله آمریکا بارها خواستار راه‌اندازی رسانه‌هایی با هدف جنگ نرم علیه کشورهای ناهمسو با منافع آمریکا شامل ایران، روسیه و چین شده‌اند.

انتهای پیام/