پیام باراک اوباما به مناسبت نوروز/ توافق برجام به معنای از میان برداشته شدن اختلافات نیست
پیام باراک اوباما به مناسبت نوروز/ توافق برجام به معنای از میان برداشته شدن اختلافات نیست

اوباما با انتشار پیامی تصویری به فاصله ی چند ساعت مانده به فرا رسیدن سال نو شمسی، نوروز را به ایرانیان در سر تا سر جهان تبریک گفت. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، باراک اوباما رییس جمهور آمریکا ساعتی پیش و در یک پیام تصویری نوروز را تبریک گفت. اوباما خطاب […]

اوباما با انتشار پیامی تصویری به فاصله ی چند ساعت مانده به فرا رسیدن سال نو شمسی، نوروز را به ایرانیان در سر تا سر جهان تبریک گفت.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، باراک اوباما رییس جمهور آمریکا ساعتی پیش و در یک پیام تصویری نوروز را تبریک گفت.

اوباما خطاب به همه کسانی که نوروز را در سر تا سر جهان جشن می‌گیرند گفت: “نوروز مبارک”

او در ادامه پیام تبریک خود گفت: ما نیز یک بار دیگر نوروز را در کاخ سفید جشن می گیریم و در طول هفته های آتی در کاخ سفید سفره ی هفت سین، سبزی پلو و ماهی و شاید هم نان برنجی خواهیم داشت.

رییس جمهور آمریکا ادامه داد: ما از همه ی دوستان ایرانی-آمریکایی خود از سرتاسر ایالات متحده میزبانی خواهیم کرد.

اوباما در ادامه با خواندن اشعاری از فریدون مشیری، شاعر فقید ایرانی گفت: من هر ساله به عنوان رییس جمهور آمریکا از این فرصت”نوروز” استفاده می کنم تا به طور مستقیم با مردم ایران در مورد اینکه چگونه بتوانیم پنجره ای نو باز کنیم و رابطه ای جدید را میان کشور هایمان ایجاد کنیم، صحبت کنم.

اوباما ادامه داد: اکنون پس از دهه ها فرصتی برای آینده ی متفاوت هست.

اوباما ضمن اشاره به توافق هسته ای ایران گفت: مردم ایران در آینده، اثرات رفع تحریم‌ها را خواهند چشید.

رئیس‌جمهور آمریکا با تاکید بر مزایای توافق هسته ای برجام ادعا کرد: این توافق موجب تسهیل تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور خواهد شد.

اوباما به این نکته نیز اشاره کرد که توافق برجام به معنای از میان برداشته شدن همه اختلافات تهران و واشنگتن نیست و آمریکا هنوز هم اختلافات عمیق با دولت ایران خواهد داشت.

اوباما ادامه داد: البته با دولت ایران گفت و گوهای منظمی انجام شده است که این خود می تواند موجب گسترش ارتباط دو طرف شود.