پزشکیان: واگذاری مدارس دولتی ممنوع است
پزشکیان: واگذاری مدارس دولتی ممنوع است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه مدارس دولتی قابل واگذاری نیستند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۸ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل۳۰ قانون اساسی تأکید کرد: طبق قانون اساسی دولت موظف است آموزش و بهداشت […]

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه مدارس دولتی قابل واگذاری نیستند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۸ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل۳۰ قانون اساسی تأکید کرد: طبق قانون اساسی دولت موظف است آموزش و بهداشت را به صورت رایگان برای همه مردم ارائه کند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح اصلاح قانون اجرای سیاست اصل۴۴ اظهار داشت: در اصلاحات مذکور به دولت اجازه داده می‌شود در زمینه واگذاری آموزش و سلامت اقداماتی داشته باشد،اما روشن نیست این اقدامات به چه نحوی خواهد بود بنابراین دست دولت برای واگذار کردن بخش سلامت و آموزش باز خواهد بود.

وی گفت:مبهم بودن اصلاح قانون خطر عدم رایگان بودن آموزش و پرورش در بخش عمومی را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برنامه ششم نیز تأکید شده که بخش آموزش صد درصد واگذار نشود و رایگان باشد.

مسعود پزشکیان در پاسخ به اخطار قانون اساسی اظهار داشت: دقت لازم در قانون برنامه ششم توسعه در زمینه واگذاری بخش عمومی آموزش شده است، در آن قانون واگذاری مدارس دولتی ممنوع بنابراین نگرانی در زمینه واگذاری این بخش نباید وجود داشته باشد.