پایان جایزه «پروین اعتصامی» در حسینیه جماران
پایان جایزه «پروین اعتصامی» در حسینیه جماران

هشتمین جایزه ادبی «پروین اعتصامی» صبح شنبه ۲۳ تیر در حسینیه جماران به کار خود پایان خواهد داد. به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، مهدی قزلی دبیر اجرایی جایزه ادبی پروین اعتصامی  با اعلام این خبر گفت: با توجه به ورود انقلاب اسلامی به چهل‌سالگی و برای گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام […]

هشتمین جایزه ادبی «پروین اعتصامی» صبح شنبه ۲۳ تیر در حسینیه جماران به کار خود پایان خواهد داد.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، مهدی قزلی دبیر اجرایی جایزه ادبی پروین اعتصامی  با اعلام این خبر گفت: با توجه به ورود انقلاب اسلامی به چهل‌سالگی و برای گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب که بزرگترین تحول اجتماعی زنان را رقم زد، تصمیم گرفتیم مهمترین رویداد ادبی بانوان را در حسینیه جماران برگزار کنیم.

او در ادامه افزود: در کنار برگزیدگان بخش‌های پنج‌گانه جایزه ادبی پروین اعتصامی، از بانوانی که آثاری درباره حضرت امام (ره) خلق کرده‌اند، اثر یا آثاری تقدیر و تجلیل خواهد شد.

وی در بخش دیگری از این نشست با تشکر از داوران این دوره که حدود ۵۰۰۰ اثر را مورد بررسی قرار داده‌اند گفت: در بخش ادبیات داستانی ۲۲۰۰ عنوان، در بخش شعر ۱۱۸۰ عنوان، در ادبیات کودک ۱۲۵۰ عنوان، پژوهش‌های ادبی ۴۲۵ و ادبیات نمایشی ۴۴ عنوان کتاب مورد داوری قرار گرفته‌اند.

قزلی در پایان گفت: علت برگزاری جایزه ادبی پروین توجه به ادبیات تولیدشده توسط زنان است. در واقع وضعیت ادبیات زنانه ما جوری نیست که لازم باشد کلمه زنانه را در عنوان جایزه قید کنیم زیرا خانم‌ها به لحاظ کمی و کیفی در ادبیات حضور جدی دارند. در سال‌های اخیر و در جوایز ملی ادبی شاهد هستیم که بانوان حتی گوی سبقت را از آقایان ربوده‌اند که این مایه افتخار ماست.