وکیل سابق دونالد ترامپ به سه سال زندان محکوم شد
وکیل سابق دونالد ترامپ به سه سال زندان محکوم شد

مایکل کوهن، وکیل سابق و مرد مورد اعتماد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به سه سال زندان محکوم شد. به گزارش قلم پرس، یورونیوز نوشت: یک دادگاه فدرال در نیویورک آقای کوهن را برای مجموع اتهامات مرتبط با کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، از جمله پرداخت پول به دو زنی که با دونالد ترامپ […]

مایکل کوهن، وکیل سابق و مرد مورد اعتماد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به سه سال زندان محکوم شد.

به گزارش قلم پرس، یورونیوز نوشت: یک دادگاه فدرال در نیویورک آقای کوهن را برای مجموع اتهامات مرتبط با کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، از جمله پرداخت پول به دو زنی که با دونالد ترامپ رابطه داشتند و دروغ گویی به کمیسیون تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات به سه سال زندان محکوم کرد.

دادستانان نیویورک آقای کوهن را متهم کرده بودند که در آستانه انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ آمریکا به استورمی دنیلز و کارن مک دوگال دو مدل صنعت فیلم‌های بزرگسالان به ترتیب ۱۳۰و ۱۵۰هزار دلار داده است تا روابط سابقشان با دونالد ترامپ را سربسته نگاه دارند. آقای ترامپ داشتن رابطه با آنان را تکذیب می‌کند.

بنابر قوانین فدرال آمریکا، هرگونه کمکی با هر ارزشی به کمپین‌های انتخاباتی باید آشکار باشد و مبلغ اهدا شده از هر شخص حقیقی نمی‌تواند از مبلغ ۲۷۰۰ دلار تجاوز کند.

مایکل کوهن، وکیل سابق دونالد ترامپ پیشتر در ماه نوامبر پذیرفته بود که در جریان تحقیق بر سر مداخله روسیه در انتخابات آمریکا در سال گذشته به مقامات کنگره دروغ گفته است.

آقای کوهن که در دادگاه فدرال نیویورک حاضر شده بود تایید کرده بود که نمایندگان کنگره را درباره مقیاس و وضعیت پروژه شرکت ساخت‌و‌ساز ترامپ در روسیه گمراه کرده و ابعاد طرح را کم‌‌رنگ‌تر از آن‌چه بوده جلوه داده است.

وکیل سابق رییس جمهور آمریکا با پذیرش گناهکار بودن خود، با کمیسیون مولر توافق کرده بود و انتظار تخفیف مجازات داشت.