وزیر دفاع:به شدت با جدایی هر قسمتی از خاک عراق مخالفیم/این جدایی ها سرابی بیش نیست و فقط در راستای امنیت اسراییل است
وزیر دفاع:به شدت با جدایی هر قسمتی از خاک عراق مخالفیم/این جدایی ها سرابی بیش نیست و فقط در راستای امنیت اسراییل است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد که به جد قائل به استقلال عراق یکپارچه هستیم و با جدایی هر قسمتی از خاک عراق به شدت مخالفیم. به گزارش قلم پرس به ننقل از ایسنا، سرتیپ امیر حاتمی عصر امروز در همایش آینده پژوهی در مسیر بالندگی و دفاع و امنیت که در دانشگاه […]

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد که به جد قائل به استقلال عراق یکپارچه هستیم و با جدایی هر قسمتی از خاک عراق به شدت مخالفیم.

به گزارش قلم پرس به ننقل از ایسنا، سرتیپ امیر حاتمی عصر امروز در همایش آینده پژوهی در مسیر بالندگی و دفاع و امنیت که در دانشگاه دفاع ملی برگزار شد، با بیان اینکه روندها در آینده پژوهی جایگاه ویژه‌ای دارند، گفت: یکی از مهترین روندها که باید به آن توجه کنیم وقوع انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران است که یکی از تاثیرگذارترین روندها در منطقه و در جهان معاصر است و عمق این تاثیر به حدی است که بسیاری را بهت زده کرده به خصوص دشمنان ما در آمریکا به آن خیره مانده اند و کارهایی که علیه ما انجام می‌دهند همه از همان بهت وقوع انقلاب اسلامی، نشات می گیرد.

وی افزود: امروز به جای اینکه نمایندگان کنگره آمریکا و دولت آمریکا بنشینند و راهکار برای مشکلات عدیده راهبردی شان پیدا کنند، همچنان اصرار دارند که فرافکنی کنند و برای جمهوری اسلامی و ملت ایران هر روز تحریمی طراحی کنند که البته تاثیری هم نداشته است.

وزیر دفاع یادآور شد: در دفاع مقدس با شرق و غرب جنگیدیم و با همت جوانان خود توانستیم با موفقیت از آن آزمون رهایی یابیم در حالی که آمریکا برنامه ریزی کرده بود تا اختلافات در منطقه بماند اما میبینیم دو کشور برادر ایران و عراق چه رفاقتی دارند.

وی با اشاره به وضعیت فعلی عراق تصریح کرد: به جد قائل به استقلال عراق یکپارچه هستیم و با جدایی هر قسمتی از خاک عراق به شدت مخالفیم. آمریکا داعش را برای مصونیت اسرائیل درست کرد اما با مقاومت رزمندگان مقاومت امروز رو به احتضار است.

حاتمی با بیان این‌که امروز نیز آمریکا جرقه تفرقه افکنی را به وجود آورده اما با درایت و هوشمندی کردها از بین خواهد رفت، اظهار کرد: این جدایی ها سرابی بیش نیست و فقط در راستای امنیت اسراییل است و متأسفانه برخی افراد جاه‌طلب منطقه با آمریکایی‌ها در این زمینه همکاری می‌کنند اما با هوشیاری مردم به خصوص مردم شمال عراق و برادران کردمان این خواب تعبیر نخواهد شد چرا که مردم می‌دانند این سرابی است که تنها حامی آن رژیم غاصب صهیونیستی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: هدف استکبار جهانی و به ویژه اسرائیل از این اقدام آن است که در نزدیکی مرزهای جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کند ولی ما این موضوع را هیچگاه تحمل نمی‌کنیم.

حاتمی درباره سخنرانی اخیر دونالد ترامپ درباره برجام، اظهار کرد: از آخرین پرده‌های روند مقابله با جمهوری اسلامی ایران راهبرد رئیس جمهور ابله و دیوانه آمریکا است که کاملا دشمنانه است و هنگامی که ما به صحبت‌های او در حوزه دفاعی نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که دونالد ترامپ مولفه‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران را هدف گرفته است و تحریم سپاه پاسداران و برنامه موشکی به همین معنی است.