به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه اعلام کرد، جلسه‌ای با محور افزایش تنش میان گروه‌های مقاومت و رژیم صهیونیستی برگزار خواهد شد. بورل در پیامی توئیتری نوشت: «با توجه به افزایش تنش‌ها میان فلسطین و اسرائیل و شمار غیر قابل قبول تلفات غیرنظامی، از وزرای خارجه […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه اعلام کرد، جلسه‌ای با محور افزایش تنش میان گروه‌های مقاومت و رژیم صهیونیستی برگزار خواهد شد.

بورل در پیامی توئیتری نوشت: «با توجه به افزایش تنش‌ها میان فلسطین و اسرائیل و شمار غیر قابل قبول تلفات غیرنظامی، از وزرای خارجه اتحادیه اروپا دعوت کردم روز سه‌شنبه در نشستی فوق‌العاده‌ شرکت کنند».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: «اینکه چگونه اتحادیه اروپا می‌تواند در پایان دادن به خشونت‌های فعلی سهیم باشد را مورد هماهنگی قرار داده و به بحث خواهیم گذاشت».

 بورل روز پنجشنبه در تماس تلفنی با «گابی اشکنازی» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی بر حمایت از این رژیم جنایتکار تأکید کرد.

او در این‌باره نوشت: «گفت‌وگوی طولانی و صمیمانه‌ای با گابی اشکنازی داشتم و بر حمایت اتحادیه اروپا از امنیت اسرائیل تأکید کردم و حملات راکتی کور حماس را محکوم کردم» (جزئیات بیشتر).

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه هفته قبل و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

وزارت بهداشت فلسطین، امروز (یکشنبه) اعلام کرد شمار قربانیان حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه به ۱۷۴ شهید از جمله ۴۷ کودک و ۲۹ زن و ۱۲۰۰ مجروح افزایش یافته است.

در این میان، مقاومت فلسطینی نیز که از ظهر دیروز (شنبه – ۱۵ می) موج جدیدی از حملات موشکی و راکتی علیه تل‌آویو، عسقلان، سدیروت، اشدود و سایر مناطق اطراف تل آویو آغاز کرده، شب گذشته نیز به موشک‌باران مواضع صهیونیست‌ها ادامه داد.

 بنا بر این گزارش، گروه‌های مقاومت در غزه، تعداد بسیار زیادی موشک و راکت به سمت مرکز فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو شلیک کردند و  این‌بار حتی مناطق دورتر از تل‌آویو را نیز هدف قرار دادند و موشک‌های مقاومت حتی تا نزدیکی نابلس و نتانیا رسید.

انتهای پیام/م