ورود ۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور تا پایان شهریور
ورود ۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور تا پایان شهریور

عین‌اللهی گفت: تا پایان شهریور۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور وارد می‌شود.

به گزارش قلم پرس،بهرام عین‌اللهی، وزیربهداشت در جلسه بررسی روند اجرای گام پنجم طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: طبق نظر دانشمندان، واکسیناسیون تا حدود زیادی در کنترل بیماری کرونا موثر است و زدن واکسن شدت بیماری و مرگ و میر را کاهش می دهد.

او افزود: ۲۱ میلیون دوز واکسن دپو شده داریم و فردا ۸ میلیون دوز و یکشنبه ۱۰ میلیون دوز وارد می شود. تا پایان ماه ۴۰ تا ۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا وارد خواهد شد.

عین‌اللهی با اشاره به سرعت گرفتن روند واردات واکسن ادامه داد: زمان برای ما خیلی مهم است و باید سرعت واکسیناسیون افزایش یابد.

وزیر بهداشت بیان کرد: طبق آمار تلفات ناشی از کرونا در پیک پنجم افزایش داشته است اما براساس شواهد، در هفته آینده این روند فروکش خواهد کرد.

وزیر بهداشت یادآوری کرد: اکنون پنج مرکز تولید واکسن مانند برکت، سیناژن، فخرا، پاستور و رازی داریم که هرکدام با روش‌های مختلف پیشرفته، واکسن تولید می‌کنند. چند مرکز مانند واکسن نورا هم در صف هست که با تکنولوژی خوبی کار می‌کند و امیدواریم تا یک ماه آینده بتواند وارد شود. بنابراین برای آینده واکسیناسیون‌مان هم اطمینان قلبی خوبی داریم.

او تاکید کرد: برای واکسیناسیون عمومی نیازمند حرکت های مردمی هستیم. حرکت های مردمی و بسیجی در دفاع مقدس موفق و بی نظیر بود.

عین‌اللهی گفت: امسال تقریبا ۹۵ درصد کادر سلامت واکسینه شدند و علی رغم اینکه بیماران زیاد است، اما مشکل خاصی در زمینه ابتلای کادر سلامت وجود ندارد و اگر هم مبتلا شوند، بیماری‌شان خفیف است. این نشان می‌دهد که واکسن یک راه موثر و مفید در کنترل بیماری است.