علی صالحی در گفتگو با میزان از صدور دستور قضایی به منظور جلوگیری از قطعی‌های مکرر برق در این استان خبر داد و گفت: با توجه به شرایط جوی ناشی از شروع فصل گرما در هرمزگان و قطعی‌های مکرر برق که موجبات نارضایتی شهروندان و بعضاً؛ بروز مشکالت متعددی در صنوف مختلف را سبب شده […]

علی صالحی در گفتگو با میزان از صدور دستور قضایی به منظور جلوگیری از قطعی‌های مکرر برق در این استان خبر داد و گفت: با توجه به شرایط جوی ناشی از شروع فصل گرما در هرمزگان و قطعی‌های مکرر برق که موجبات نارضایتی شهروندان و بعضاً؛ بروز مشکالت متعددی در صنوف مختلف را سبب شده است، رسیدگی ویژه به این موضوع در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفت.

علی صالحی در ادامه افزود: در راستای احقاق حقوق عامه به دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس مأموریت داده شد تا ضمن هماهنگی با دستگاه‌های متولی، تمهیدات لازم را به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مردم در موضوع قطعی‌های مکرر برق مشترکین اتخاذ نماید.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: با ورود مدعی العموم به موضوع قطعی‌های مکرر برق و در راستای عمل به دستور العمل نظارت و پیگیری حقوق عامه، فوراً دستوراتی به منظور مدیریت مصرف برق در سراسر استان با هدف جلوگیری از قطع برق مردم و مشترکین خانگی صادر و ابلاغ شد.

وی همچنین اظهارداشت: دستورات ویژه‌ای نیز برای مقابله با استحصال غیر مجاز رمز ارز‌ها و جمع آوری مزرعه‌های استخراج ارز دیجیتال، خطاب به مأمورین پلیس امنیت اقتصادی و فرماندهی انتظامی استان صادر شده است.

علی صالحی یادآور شد: براساس وظیفه ذاتی قوه قضاییه در صیانت از حقوق عامه مقرر شد؛ با اتخاذ تدابیر لازم، نسبت به جلوگیری از قطع برق مشترکین خانگی به سرعت اقدام شود و در صورت اضطرار و لزوم قطع برق، قبل از هر گونه اقدام، توجیه فنی آن به دادستانی مرکز استان اعلام گردد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: بی تردید در صورت مشاهده هرگونه ترک فعل و اقدام منجر به خسارت یا نارضایتی مردم در نتیجه قطعی‌های مکرر برق، متخلفین تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/