ورشکستگان سیاسی در حاشیه شهر تبریز چه می‌کنند/ این بار به بهانه حمایت از کودکان
ورشکستگان سیاسی در حاشیه شهر تبریز چه می‌کنند/ این بار به بهانه حمایت از کودکان

در حاشیه شهر تبریز به دور از نگاه‌ها، عده‌ای از ورشکستگان سیاسی، که حالا فهمیده‌اند در داخل کشور و نه در خارج از کشور جایگاه و پایگاهی ندارند این بار کودکان خانواده‌های محروم را وسیله‌ اهداف و اغراض خویش ساخته‌اند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، یک خانه دو طبقه و زرق […]

در حاشیه شهر تبریز به دور از نگاه‌ها، عده‌ای از ورشکستگان سیاسی، که حالا فهمیده‌اند در داخل کشور و نه در خارج از کشور جایگاه و پایگاهی ندارند این بار کودکان خانواده‌های محروم را وسیله‌ اهداف و اغراض خویش ساخته‌اند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، یک خانه دو طبقه و زرق و برق‌های کودک‌پسند البته ادعاها و شعارهای جذاب و خوشایند این تمام چیزی است که در نگاه اول دوستداران حقوق کودک به چشم می‌خورد انجمنی که به گفته یکی از والدین کودکان وضعیت غریبی را به منطقه تحمیل کرده است اما در واقعیت چه می‌گذرد؟

در حاشیه شهر تبریز به دور از نگاه‌ها، عده‌ای از ورشکستگان سیاسی، که حالا فهمیده‌اند نه در داخل کشور و نه در خارج از کشور جایگاه و پایگاهی ندارند این بار کودکان خانواده‌های محروم را وسیله‌ اهداف و اغراض خویش ساخته‌اند کودکانی که گاه نقش پوشش فعالیت‌های آنها را بازی می‌کنند و گاه به چشم سرباز و نوچه جریانات ورشکسته به آنها نگاه می‌شود.

اول به ما وعده کلاس‌های کمک آموزشی و کمک‌های مادی و تحصیلی را دادند اما بعدها دیدیم خبری از این چیزها نیست فقط چند پیرمرد و دختر و پسرند که اطراف بچه‌ها هستند و وقت بچه‌ها هدر می‌رود.

این حرف‌های تعدادی از والدین همین کودکان است که به هیچ پیش فرض و غرضی و با اعتماد به ادعاها، فرزندشان را به دست “عمو‌ها” و “خاله‌های” خود‌خوانده سپرده‌اند و مانند تعداد زیادی از والدین بعدها با اتفاقات و حرف‌های متناقضی برخورد کرده‌اند.

آموزش‌های مستقیم و غیرمستقیم ایدئولوژ‌یک تاریخ گذشته به کودکان و برخوردهای ساختارشکن و زننده از سیگار کشیدن دختران مربی تا جدی نبودن مسأله حجاب در انجمن، تصویر دقیق‌تری از ماهیت واقعی انجمن را به والدین سرخورده نشان داده است.

تمام سؤال و مطالبه والدین یک نکته مشترک است؟ «آیا چون در حاشیه‌ایم مجوز هر مسأله و عملکردی در منطقه ما صادر می‌شود».