واگذاری ۱۳۲ هکتار زمین رایگان برای احداث ۷ هزار واحد مسکونی در تبریز
واگذاری ۱۳۲ هکتار زمین رایگان برای احداث ۷ هزار واحد مسکونی در تبریز

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی برای احداث ۷۰۰۰ واحد مسکونی، ۱۳۲ هکتار زمین بصورت رایگان در قالب تفاهم‌نامه به شهرداری تبریز واگذار کرد.

به گزارش قلم پرس، امیر بخشی زاده از  واگذاری زمین بصورت رایگان از اراضی شهرک جوانان به مقدار ۱۳۲ هکتار در قالب تفاهم‌نامه فی مابین جهت احداث واحدهای مسکونی برای ساماندهی ، جابجایی و اسکان مجدد منطقه ۴۸ هکتاری پرخطر ساکنین مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه‌های غیر رسمی پهنه شمالی تبریز از اراضی ملی تحت اختیار اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری تبریز خبر داد.

وی افزود: اراضی شهرک جوانان جزوء اراضی ملی بوده و به استناد ماده ۶ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و ماده ۹ آیین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار طی پیگیری های مستمر و حمایت های استاندار محترم و با تصویب شورای‌عالی شهرسازی و معماری به محدوده شهر تبریز الحاق گردیده و در جهت احداث واحد های مسکونی در اختیار شهرداری تبریز قرار داده شد.

بخشی‌زاده ادامه داد: برای واحدهای مسکونی که در شهرک جوانان توسط شهرداری احداث خواهد شد امکان برخورداری از تسهیلات وام بافت‌های ناکارآمد توسط اداره کل راه و شهرسازی استان با همکاری بانک مسکن فراهم شده است .

لازم به ذکر است که ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی و منطقه پرخطر در معرض زلزله یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور محترم و هیات دولت به آذربایجان شرقی است.

انتهای پیام/