واکنش رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای به کاهش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا
واکنش رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای به کاهش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فوتبال ایران نسبت کاهش سهیمه ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان داد. به گزارش قلم پرس، سهیل مهدی, رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره کاهش سهمیه مستقیم باشگاه‌های ایرانی به ۲+۲ برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا,  اظهار داشت: در این باره هنوز اطلاع دقیقی […]

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فوتبال ایران نسبت کاهش سهیمه ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان داد.

به گزارش قلم پرس، سهیل مهدی, رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره کاهش سهمیه مستقیم باشگاه‌های ایرانی به ۲+۲ برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا,  اظهار داشت: در این باره هنوز اطلاع دقیقی ندارم و این موضوع را فقط از رسانه‌ها شنیده‌ام, چون هنوز هیچ اطلاعیه جدیدی در این باره به ما ارسال نشده است. هنوز بخشنامه مسابقات ارسال نشده و ممکن است این موضوع که سهمیه ایران برای لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ شده است, نهایی نشده باشد.

وی درباره اینکه پیش از این گفته شده بود سهمیه ایران ۳+۱ خواهد بود, عنوان کرد: فاکتور‌های زیادی است که در این امتیاز‌بندی دخیل است. شاید تغییر رنکینگ باشگاه‌ها و احتمالاً بحث عدم دریافت مجوز حرفه‌ای بسیاری از باشگاه‌های ایرانی موجب شود تا سهمیه مستقیم فوتبال ایران در آسیا کمتر شود, اما باید بگویم هنوز چیزی قطعی نشده است و باید منتظر نامه رسمی از سوی AFC باشیم. بهتر است در این باره از کمیته روابط بین‌الملل سؤال کنید که آیا نامه‌ای به فدراسیون در این خصوص صادر شده یا خیر.

در صورت قطعی بودن سهیمه ۲+۲ فوتبال ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا, تیم‌های سایپا و ذوب‌آهن برای حضور در لیگ قهرمانان ابتدا باید در مرحله پلی‌آف با حریفانشان به رقابت بپردازند. تیم‌های پرسپولیس و استقلال نیز مستقیماً مجوز حضور در لیگ قهرمانان را کسب خواهند کرد.