هنوز مجوز خرید و فروش سهام عدالت صادر نشده است / ۷۰ درصد شرکت های سهام عدالت زیانده هستند
هنوز مجوز خرید و فروش سهام عدالت صادر نشده است / ۷۰ درصد شرکت های سهام عدالت زیانده هستند

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، می گوید که حدود ۷۰ درصد شرکت های سهام عدالت زیانده هستند و باید تجدید ارزیابی شوند. معصومه آقاپور علیشاهی در واکنش به اظهارات یکی از مقامات دولتی که گفته ارزش سهام عدالت ۱۴ میلیون تومان است، گفت: براساس ارزیابی کدام صورت های مالی ارزش سهام عدالت ۱۴ میلیون تومان […]

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، می گوید که حدود ۷۰ درصد شرکت های سهام عدالت زیانده هستند و باید تجدید ارزیابی شوند.

معصومه آقاپور علیشاهی در واکنش به اظهارات یکی از مقامات دولتی که گفته ارزش سهام عدالت ۱۴ میلیون تومان است، گفت: براساس ارزیابی کدام صورت های مالی ارزش سهام عدالت ۱۴ میلیون تومان برآورد شده است، در حالی که در بهمن سال گذشته صورت های مالی شرکت های سهام عدالت رویت شده و حدود ۷۰ درصد شرکت هایی که سهام آنها سهام عدالت است زیانده هستند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر شرکت ها دوباره تجدید ارزیابی شوند، ممکن است شرکت هایی که از سال ۸۷ تاسیس شده اند، ارزش آنها با توجه به افزایش تورم بالا برود.

وی با اشاره به چگونگی تاثیر تورم بر افزایش ارزش شرکت ها، ادامه داد: اگر ۲۰ درصد سهام شرکتی سهام عدالت بوده است و سال ۸۸ حدود ۱۰۰ میلیارد ارزیابی شده در حال حاضر آن شرکت ۴۰۰ میلیارد شده است، اما افزایش ارزش در صورتی رخ می دهد که در قانون جدید تجدید ارزیابی صورت گیرد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تنها با تجدید ارزیابی می توان درباره ارزش سهام عدالت صحبت کرد، اظهار داشت: در حال حاضر هنوز مجوز خرید و فروش سهام عدالت صادر نشده و حدود ۷۰ درصد شرکت ها زیانده بوده و سودده نیستند.

لایحه خرید و فروش سهام عدالت در هیئت دولت است

وی افزود: سهام عدالت باید ابتدا شفاف سازی و برای ارائه در بورس آماده شود سپس اعداد و ارقامی درباره ارزش آن اعلام شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، درباره اینکه آیا لایحه سهام عدالت به مجلس ارسال شده است یا خیر، تصریح کرد: لایحه خرید و فروش و ساماندهی سهام عدالت در هیئت دولت است و تاکنون به مجلس ارسال نشده است./