معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمندان سرمایه های عرصه فرهنگ و هنر کشور هستند و باید قدردان آنها باشیم و انها را به دنیا معرفی کنیم. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و […]

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمندان سرمایه های عرصه فرهنگ و هنر کشور هستند و باید قدردان آنها باشیم و انها را به دنیا معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با استاد زنوزی،خوشنویس پیشکسوت تبریزی دیدار و گفت و گو کرد.

مرادخانی به همراه علی اکبر صفی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی به دیدار استاد میرحسین زنوزی از اساتید به نام خوشنویسی آذربایجان شرقی رفت و از نزدیک با وی گفت و گو کرد.

مرادخانی در این دیدار هنرمندان را سرمایه های عرصه فرهنگ و هنر برشمرد .

وی گفت: در کشور ستاره های هنری بزرگی داریم که وظیفه داریم آنها را به دنیا معرفی کنیم .

مرادخانی خاطر نشان کرد: هنرمندان گنجینه های تمام نشدنی این مملکت هستند و باید قدر هنرمندان خوشنویس که گسترش دهنده این هنر فاخر، معنوی و گرانبها هستند را بدانیم.

گفتنی است استاد میرحسین زنوزی متولد  ۱۳۲۹  تبریز است، نیای پدری وی با هنر کتابت آشنا بود و میراث برجای مانده از او قرآنی مطلا بود .

وی همزمان با بهره مندی از محضر زنده یاد بخت شکوهی، تذهیب را نیز از محضر هنرمند نامی تبریز، «استاد علی کوهپایه ای» فرا گرفت .

گفتنی است وی از سال ۱۳۶۶ در انجمن خوشنویسان تبریز به آموزش هنرجویان پرداخت و از آن سال تا به امروز آموزش را بی وقفه ادامه می دهد .

استاد میرحسین زنوزی خوشنویس پرتلاش و پرحضوری است؛ شاهد این مدعا حضور پر بار وی در بیش از یکصد نمایشگاه جمعی است. وی رئیس انجمن خوشنویسان آذربایجان شرقی است.