امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه مردم به اهل وعده‌های دروغین، اختلاس و فتنه رای نمی‌دهند، گفت: موضوع انتخابات در رابطه با شورا و ریاست جمهوری در آینده وجود دارد که باید با بصیرت و تحقیق افراد را انتخاب کنیم و به افرادی رای دهیم که در ریاست جمهوری و شورا خدمت به کشور […]

امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه مردم به اهل وعده‌های دروغین، اختلاس و فتنه رای نمی‌دهند، گفت: موضوع انتخابات در رابطه با شورا و ریاست جمهوری در آینده وجود دارد که باید با بصیرت و تحقیق افراد را انتخاب کنیم و به افرادی رای دهیم که در ریاست جمهوری و شورا خدمت به کشور انجام دهد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علی حاجی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلی اعظم امام خمینی(ره)  این شهر اظهار داشت: موضوع انتخابات در رابطه با شورا و ریاست جمهوری در آینده وجود دارد که باید با بصیرت و تحقیق افراد را انتخاب کنیم و به افرادی رای دهیم که در ریاست جمهوری و شورا خدمت به کشور انجام دهد.

امام جمعه موقت تبریز به آیه شریفه از سوره یوسف، خاطرنشان کرد: راه و روش وجود دارد ولی باید در این راه با بصیرت جلو رویم و همانطور که در حال حاضر دوره‌های بصیرت افزایی وجود دارد و باید با این بصیرت افرادی انتخاب کرد که اهل وعده‌های دروغین، اختلاس، فتنه و غیره نباشد.

وی با اشاره به برخی از نامه مسوولان و افراد جامعه که از سلام به شهدا و طول عمر برای مقام معظم رهبری آغاز می‌کنند ولی ذره‌ای اعتقاد به آن ندارند، افزود:  باید با بصیرت افرادی را انتخاب کنیم و افرادی نباشند که به جای خدمت به نظام خائن به نظام باشند و به بیت المال خیانت کند و اختلاس را در کشور رواج دهد.

امام جمعه موقت تبریز به روایتی از حضرت مسیح در خصوص اینکه با چه کسانی نشست و برخواست داشته باشیم که فرمودند با آن افرادی که یاد خدا داشته باشد، گفت: وقتی غذایی را انتخاب می‌کنیم کلی بررسی در این رابطه انجام می‌دهند ولی چرا در انتخابات این بررسی‌ها را نداشته باشیم.

وی با اشاره به فرمایشی از جانب امام خمینی (ره) تصریح کرد: ایشان تاکید داشتند که مراقبت از نظام و اسلام واجب‌تر از نماز است و اصلیت این نظام کلام الله است.

حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه در انتخابات دقت کنیم و افراد صالح را انتخاب کنیم، بیان داشت: برخی از خانواده‌ها به خاطر انقلاب با یکدیگر رفت و آمد نمی‌کنند  زیرا یکی از آنها ضد انقلاب است.

وی با بیان اینکه شورای نظارت در رابطه با صلاحیت افراد  دقت می‌کند ولی این خودمان هستیم که شناخت از افراد داریم که در کجاها سرمایه‌گذاری کرده و آدم‌های مثبتی نیستند، گفت: همیشه پشت شورای نگهبان حرف می‌زنند ولی این شورا مانند سنگ صبور با حمایت و راهنمایی مقام معظم رهبری و عنایت امام زمان (عج) و در سایه همت مردم انقلاب در این باره موفق نشده و شورای نگهبان به صورت انقلابی کار خود را انجام می‌دهد.

وی در بخش دیگر خطبه ها با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب، گفت: این ماه از جمله ماه‌های برکت، روزه و نیایش است و هر کسی احترام این ماه را نگه دارد در آخرت ندایی خطاب به اینکه ای کسانی که احترام این ماه را نگه داشته‌اید، کجا هستید.

امام جمعه موقت تبریز افزود: در این روزها از خداوند بخواهیم نعمت‌های خود را بر ما عطا کند و این بدان معنی نیست که نعمات را در مادیات بدانیم زیرا نعمات باری تعالی به شمارش نمی‌آید.

وی با بیان اینکه خداوند تاکید بر اینکه مرا صدا کنید تا عطا کنم، تصریح کرد: خداوند در نزدیکی ما است و هر کسی او را صدا کند اجابت خواهد کرد و به طوریکه هر کسی که خداوند را نمی‌شناسد نیز شامل نعمات خداوند قرار می‌گیرد و خداوند آنها را نیز فراموش نمی‌کند.

حاجی زاده  نعمت بزرگ امنیت در کشور را مثال زد و بیان داشت: تا وقتی امنیت داریم قدر آن را نمی‌دانیم و این امنیت در دو بخش امنیت کشور و امنیت بدن است.

وی ادامه داد: فقر فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مهم‌تر از همه فقر بدن مشکل بزرگ برای جامعه است و علاوه بر خود و اطرافیانش کل جامعه را درگیر خواهد کرد.

امام جمعه موقت تبریز تصریح کرد: برخی از افراد دچار بیماری قلب شده‌اند و این همان مریضی گرفتگی رگ‌های قلب نیست بلکه منظور همان افرادی که امنیت کشور را نمی‌فهمند و برخی از مسائل را قبول نمی‌کنند و یا در قبال اتفاقات کشور بی‌توجه هستند و قبول نمی‌کنند کشورهای مستکبر دشمن‌های دیرینه ما هستند.

وی افزود: هر کسی از حدود الهی تجاوز کند خداوند برای آن مرز تعیین کرده است و اگر به ۱۲ فروردین توجه کنید لااقل برخی از افراد با خود بگویند که این روز چرا و برای چه اتفاق افتاده است و برخی افراد حتی به این معتقد هستند که کاش چنین روزی نبود.

حاجی‌زاده با اشاره به آیه شریفه مبنی بر اینکه آیا وقت آن نرسیده برخی از خداوند بترسند و از خواب بیدار شوند، گفت: پروردگار متعال هشدار به افرادی داده است که ادعای مسلمانی دارند ولی ذره‌ای بویی از اسلام نبرده و همه کار در هر سمتی که قرار دارد انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: رضایت پروردگار بدون زحمت محقق نمی‌شود و اگر معامله می‌شود بر روی بهشت معامله شود و رغبت‌های دنیوی کنار گذاشته شود.

امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر اینکه مراقب گفته‌های خود باشیم، گفت: نباید علیه اسلام، شهدا و امام امت حرفی بزنیم و اجازه حرف زدن به دیگران را نیز ندهیم و به گفته امام راحل که در انتخابات جمهوری اسلامی فرمودند که این نظام جمهوری اسلامی ایران است و شکل مردمی دارد و محتوای آن دین اسلام است.

حاجی‌زاده با یادآوری ۱۲ فروردین سال ۵۸، خاطرنشان کرد: در آن روز مردم با ۹۸.۲ درصد رای به جمهوری اسلامی آری گفتند و بر خلاف تبلیغات ضد اسلامی  منافقین با رای خود این نظام را تثبیت کردند.

وی بیان داشت: در حال حاضر اتفاقات دشمنان مناطق را می‌بینیم ولی به برکت نظام انقلاب اسلامی در امنیت کامل به سر می‌بریم.