همه مدیران کل باید با استاندار هماهنگ باشند /استاندار به منزله رئیس جمهور استان است،
همه مدیران کل باید با استاندار هماهنگ باشند /استاندار به منزله رئیس جمهور استان است،

وزیر کشور گفت: استان آذربایجان شرقی بیش از آن‌چه که دارد مستحق توسعه است و باید نخبگان در این استان حفظ شوند و همه کشور از نخبگان این استان و ذخایر معنوی و انسانی آن بهره مند شوند.

به گزارش قلم پرس، احمد وحیدی در آئین تکریم و معارفه استانداران پیشین و جدید آذربایجان شرقی در تبریز، با تبریک ولادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار داشت: امروز برای تشکر از یک سرباز که به مردم خدمت کرد و غم مردم را خورد و همه وجودش را برای این منظور معطوف کرد به تبریز آمده‌ایم تا پرچم را به سرباز دیگری جهت پیشبرد اهداف نظام تحویل دهیم.

وزیر کشور گفت: از خدمات و تلاش‌های صادقانه دکتر پورمحمدی در طول سه سال گذشته تشکر می‌کنم و امروز این مسئولیت به برادر رزمنده و مبارز آقای خرم می‌رسد.

دکتر وحیدی، آذربایجان شرقی را دریچه بزرگی برای ایران اسلامی دانست و گفت: این خطه همواره الهام‌بخش ایران و جهان اسلام بوده و علامه‌های بزرگ، شهدای عزیز و عالمانی که استوانه‌های کشور بودند، تربیت‌یافته این دیار بودند.

وزیر کشور تاکید کرد: آذربایجان مهد علم و عرفان، فضل، جهاد، شهادت، ایثار و فداکاری است؛ استانی زرخیز است که زرهای معنوی آن بیش از مادی است و بنابراین مسئولیت سنگینی بر دوش نسل جدید استان است تا از این ظرفیت‌ها بهره بگیرند.

دکتر وحیدی با اشاره به اینکه باید در پناه این ذخایر مادی و معنوی، نه تنها مشکلی در این استان نداشته باشیم، بلکه کل ایران از تبریز سیراب شود، ادامه داد: استاندار فقط مسائل مادی را مدیریت نکند و ظرفیت‌های بزرگ معنوی را در راستای اعتلای استان به کار گیرد.

وزیر کشور تاکید کرد: استاندار به منزله رئیس جمهور استان است، همه مدیران کل باید با استاندار هماهنگ باشند و رئیس جمهور هم در جلسه هیات دولت تاکید کرد که انتصاب همه مدیران باید هماهنگ با استانداران باشد.

دکتر وحیدی با اشاره به اینکه آذربایجان نقطه اتکایی برای کشور بوده و همواره نقش خود را به خوبی ایفا کرده است، تشریح کرد: تبریز نقطه ثقل و اتکای فرهنگی برای همه کشورهای منطقه است و باید همه را تغذیه کند.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه باید از همجواری با کشورهای ترکیه و آذربایجان حداکثر استفاده را از لحاظ معنوی و اقتصادی داشته باشیم، افزود: همکاری‌های مشترک با دو کشور در این استان تعریف شود، زیرا زمینه های همکاری بسیار خوبی با این کشورها داریم که باید برنامه‌ریزی جدی شود تا اقتصاد مکمل با همکاری و هماهنگی با ظرفیت‌های بزرگی که در استان است، شکل گیرد.

دکتر وحیدی اضافه کرد: آذربایجان شرقی ظرفیت صنعتی بسیار قوی دارد و صنعتگران ماهر و توانمند و نخبه در این استان حضور دارند که باید توسعه صنعتی در این استان هرچه بیشتر اتفاق بیفتد و باید به کشاورزی هم توجه کرد.

وزیر کشور تاکید کرد: با توجه به ظرفیت و توانایی آذربایجان شرقی در حوزه صنعت بایستی بسیاری از محصولات صنعتی با فناوری برتر در این استان تولید شود.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مسئول باید به گونه‌ای باشد که مردم او را از خود بدانند و هیچ پرده و حجابی بین مسئولان و مردم نباشد و اگر مردم احساس کنند که مسئولان از خودشان هستند مردم‌سالاری دینی اتفاق می‌افتد.

وزیر کشور با بیان اینکه هرچه مردم را آزار می‌دهد باید مسئول را از درون بخراشد، افزود: مسئول باید برای پیشرفت و سربلندی مردم، رشد معنوی و مادی مردم و توسعه جامعه اشتیاق داشته باشد که بسیار مهم است.

دکتر وحیدی اضافه کرد: تمدنی که بر مبنای ایمان، خداپرستی، توحید و محبت با مردم نباشد باطل است؛ ولو کاخ‌های سربه‌فلک‌کشیده و بهترین فناوری‌ها را داشته باشد.

رئیس شورای امنیت کشور ادامه داد: تمدن اسلامی که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند بر پایه آموزه‌های اهل بیت است که در آن، ایمان، عدالت، خداپرستی و معنویت و مردم‌دوستی موج می‌زند که باید در هر جایی که مسئولیتی گرفتیم باید آن را دنبال کنیم.

دکتر وحیدی گفت: مسئولیت‌ها منت خدا بر ماست که ما را در مقامی قرار داده که به دین، نظام، کشور و مردم خدمت کنیم و باید از فرصت‌ها به بهترین نحو استفاده کنیم و از این امانت بزرگ به خوبی حراست کنیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه این امانت، توفیق بزرگ و امتحان بسیار سختی است و باید از پس امتحان بر بیاییم، گفت: پیام تودیع و معارفه این است که مسئولیت‌ها ماندنی نیست و باید در هر دوره به وظایف خود به خوبی عمل کنیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه ملت ایران با اقتدار از همه پیچ‌های تاریخی عبور کرده است، افزود: به کوری چشم دشمنان، ما به قدرتی تبدیل خواهیم شد که احدی به خود اجازه نخواهد داد جمهوری اسلامی را حتی تهدید کند چه برسد به اینکه اقدام سوئی بتواند بکند و این دور نیست.

دکتر وحیدی بیان کرد: ملت ایران با وجود تمام سختی‌ها، کاستی‌ها و کمبودها، تسلیم‌ناپذیر ایستادگی کرد و در میدان بودن مردم از نشانه‌های پیروزی است.

دکتر وحیدی اضافه کرد: ملت ما دوران سختی را با خوبی استقامت کرد و ایستاد و ان‌شاءالله دوران پیروزی نزدیک است؛ باید همچنان با اقتدار در میدان باشیم و خسته نشویم.