همت عالی خیرین تبریزی در طرح حلقه وصل بهزیستی
همت عالی خیرین تبریزی در طرح حلقه وصل بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به پویش کشوری همت عالی گفت: بهزیستی طرح های مختلفی تحت عنوان همت عالی دارد و یکی از این طرح ها حلقه وصل است که هدف آن کمک به تامین جهیزیه معلولین، کودکان بی سرپرست و مددجویان تحت پوشش بهزیستی است.

به گزارش قلم‌پرس، محسن ارشدزاده پیش از ظهر امروز در همایش همت عالی در مرکز مشاوره ژنتیک نسل فردا،اظهار داشت: ۲۶ هزار زوج مددجو، معلول و فرزند تحت پوشش در سطح کشور داریم که به دلیل عدم توانایی تامین جهیزیه و ملزومات اولیه زندگی، قادر به شروع زندگی مشترک نیستند.

او ادامه داد‌: ۵۵۲ زوج در استان ما قادر به تشکیل زندگی مشترک نیستند که ۵۷ نفر از این مددجویان در شهرستان تبریز و مابقی در سایر شهرستان‌های استان سکونت دارند.

مدیرکل بهزیستی استان کمک بلاعوض دولت به این افراد را ناچیز دانسته و تأکید کرد‌: دولت برای این افراد مبلغ یک میلیون تومان کمک بلاعوض تخصیص داده است که فارغ از سختی‌های اخذ آن همچون مدت زمان طولانی پرداخت ، شاید تنها هزینه حمل و نقل جهیزیه یک مددجو باشد.

او تأکید کرد: پیش بینی و برآورد ما از هزینه تأمین ملزومات اولیه یک زندگی ساده، ۵ میلیون تومان می باشد که امیدواریم تا قبل از عید بتوانیم با همت خیرین و مؤسسات خیریه کمکی در راستای شروع زندگی مشترک این فرزندان بهزیستی انجام داده‌ باشیم.

ارشد زاده در پایان با اشاره همراهی خیرین و مردم استان در طرحهای بهزیستی خاظرنشان کرد: آذربایجان‌شرقی یکی از استان‌های پیشرو در زمینه طرح‌های بهزیستی است که از لحاط کمک های مردمی هم جزو استان‌های برتر هستیم؛ در این امر بخصوص نیز چشم به راه یاری مردم و خیرین هستیم.

در بخشی از این همایش، تالار جلسات مرکز مشاوره ژنتیک نسل فردا، مزین به نام سپهبد شهید سردار قاسم سلیمانی نیز افتتاح شد