هشدار نسبت به تخلیه تلفنی مسوولان
هشدار نسبت به تخلیه تلفنی مسوولان

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: موضوع تخلیه تلفنی و برخی از تهدیدها وجود دارد که باید یقین داشت که هیچ‌گاه دشمن آرام ننشسته است.

محمدرضا پورمحمدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری که در سالن پتروشیمی برگزار شد، اظهار کرد: اولین جلسه شورای اداری سال‌جاری تقارن با دهه مبارک کرامت داشته که این موضوع را به فال نیک گرفته و تبریک عرض می‌کنم.

وی با بیان اینکه مناسبت‌های دیگری از جمله روز مالیات وجود دارد که از همه دست‌اندرکاران بخش اقتصادی تشکر و قدردانی ‌می‌کنم، افزود:  دهم تیرماه نیز روز صنعت، معدن و تجارت بود که روز  ۲۶ تیرماه مراسمی در این خصوص برگزار خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: امسال چندین مجموعه تولیدی استان آذربایجان‌شرقی دارای کسب رتبه در بخش تولید شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه این روزها را بهانه قرار داده و تأملی در مسائل اقتصادی کنیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه در مسائل اقتصادی در یک شرایط ویژه‌ای قرار گرفته‌ایم و تحریم‌های ظالمانه‌ای بر کشور وارد شده است و در عین حال تنگناهایی نیز در کنار تحریم‌ها وجود دارد که عمدتاً به وجود آورنده مسائل سیاسی هستند، از این رو باید بیش از گذشته برای پیشبرد مسائل اقتصادی اهتمام ورزید.

به کوری چشم دشمنان حمایت بیش از پیش از تولید خواهیم داشت

پورمحمدی متذکر شد: به کوری چشم دشمنان باید از تولید و صنعتگران بیشتر حمایت کرد که همین اتفاق نیز افتاده است، چراکه ما نسل انقلاب بوده و افرادی که هم سن و سالم هستند به خوبی زمان زمستان سرد و روزهای کوپنی را به یاد دارند که چگونه زمستان را به بهار تبدیل کردیم.

وی خاطرنشان ساخت: ۲۷۰ واحد تولیدی در استان آذربایجان‌شرقی در زمره طرح توسعه بوده و بخش سرمایه‌گذاری خارجی نیز چندین برابر نسبت به آمار سال گذشته با افزایش روبه‌ رو بود که با توجه به اینکه تنگ‌راه‌های زیادی وجود دارد ولی همچنان ملت ایران، مردم روزهای سخت بوده  و قطعاً این موضوع حل خواهد شد و تحریم‌ها فرصتی  برای پیشرفت کشور خواهد شد.

درِ هیچ تولیدی  در آذربایجان‌شرقی بسته نشده است

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه الحمدالله در بخش تولیدی هیچ مشکلی پیدا نشده و درِ هیچ تولیدی بسته نشده است، گفت: تحریم‌ها فرصتی برای ایران اسلامی شد تا مثل همیشه روی پای خود بایستد.

وی، رونق تولید و صادرات در بخش نساجی و کشاورزی استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: ۶۵۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی در استان تامین مالی شده است و شاید به وضعیت گل و گلستانی نرسیده باشیم ولی قطعا این قافله دیگر به هر بادی نخواهد لرزید.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه در شرایط خاص احتمال تشدید شدن مشکلات اجتماعی وجود دارد، بیان داشت: از مشکلات اقتصادی  می‌توان به اعتیاد، طلاق، جرایم سازمان یافته اشاره کرد ولی در مقابل با افتخار عرضه می‌کنیم که استان آذربایجان‌شرقی امن‌ترین استان کشور  است.

وی اضافه کرد: در عین حال که از لحاظ موقعیت شغلی، وضعیت بسیار ویژه‌ای داریم ولی بدون اینکه کوچکترین مشکلی ایجاد شود، پیش رفتیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی عنوان کرد: اگر وضعیت اعتیاد در کشور ۵.۴ درصد است، این رقم در کل استان آذربایجان‌شرقی ۱.۲ می‌باشد.

وی اذعان داشت: در استان آذربایجان‌‌شرقی دیگر تکدی‌گر، معتاد متجاهر و کودک کار نخواهیم دید.

باید و نباید انتخابات مجلس

پورمحمدی به مهم‌ترین رخدادهای امسال یعنی انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: انتخابات یکی از افتخارات انقلاب اسلامی و از برکات این نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: تقریباً همه ساله یک انتخاب در کشور برگزار شده است که دو حُسن نیز در انتخابات مطرح می‌باشد.

استاندار آذربایجان‌شرقی ابراز کرد: از جمله حُسن‌های انتخابات می‌توان خود را در معرض انتخابات قرار دادن اشاره کرد که افراد فرهیخته، دانا و موثر توسط خود مردم به عنوان صدای آنها انتخاب می‌شوند.

وی، حُسن دیگر انتخابات در ایران را احترام قائل شدن به شعور سیاسی مردم و یا همان مردم سالاری دینی عنوان کرد و یادآور شد: مطمئن باشید که انتخابات باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار خواهد شد، چراکه مردم این شرایط را به خوبی درک کرده و می‌دانند که حضورشان چقدر موثر خواهد بود.

پورمحمدی به چهار کلمه کلیدی در رابطه با انتخابات توسط وزارت کشور را مورد اشاره قرار داد و ابراز کرد: اولین کلیدواژه مشارکت مردم در انتخابات است که البته همه انتخابات به طور حداقل  ۵۲ درصد مشارکت را داشته‌اند  که حتماً این دوره بیش از ۷۰ درصد مشارکت را خواهیم داشت.

وی، امنیت انتخاباتی را یکی دیگر از شاه‌کلیدها برشمرد و گفت:  باید فضای امنی برای انتخابات ایجاد شود که الحمدالله این فضا در همه انتخابات حکمفرما بوده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی، سومین کلید انتخابات از سوی وزارت کشور را عدالت انتخابات عنوان کرد و ادامه داد: عدالت انتخابات یکی دیگر از مسائلی است که در انتخابات به آن توجه کرد و بی‌طرفی باید مهم‌ترین کلیدواژه ما مسوولان باشد، چرا که باید تلاش کرد تا با مشارکت حداکثری انتخابات بی‌طرفانه برگزار شود.

وی به ایجاد فضای رقابتی در انتخابات اشاره کرد و گفت: البته در عین حال که انتخابات باید رقابتی باشد، نباید اجازه دهیم تا خدای ناکرده فضاهای مسمومی ایجاد شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به حضور گردشگران در شهر و روستاهای استان پرآوازه و بکر آذربایجان‌شرقی‌، اظهار کرد: استان آذربایجان‌شرقی از جمله استان‌های مذهبی و معتقد و ولایتمدار است که گاها برخی موضوعات حجاب که بیشتر از سوی گردشگران است، دیده می‌شود که باید گردشگران نسبت به رعایت شئونات اسلامی اهتمام بیشتری بورزند.

وی ادامه داد: البته از ادارات و سازمان‌ها نیز درخواست داریم تا در صورت مشاهده بی‌توجهی به موضوع حجاب در کارمندان و یا ارباب رجوع، به این موضوع رسیدگی کنند.

پورمحمدی یادآور شد: طبق دستور وزارت کشور، ساعت کار طبق روال گذشته تغییر یافته است که البته تغییرات قبلی نیز طبق دستور وزارت کشور بود ولی بنابه تحلیل کارشناسان این زمان از کارآیی نیروی کار و توانمندی آنها می‌کاهد، از این‌‌رو به جز چهار استان که دمای هوای آنها بالاست در مابقی استان‌ها، ساعات کار مطابق با روال قبل خواهد بود.

هشدار نسبت به تخلیه تلفنی مسوولان

وی تصریح کرد: حضور مدیرکل تهدیدات شیمیایی وزارت اطلاعات و قدیری، استاد دانشگاه وزارت اطلاعات را به شهر تبریز گرامی می‌داریم.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: موضوع تخلیه تلفنی و برخی از تهدیدها وجود دارد که باید یقین داشت که هیچ‌گاه دشمن آرام ننشسته است.