هرکسی با هر رویکردی به دنبال ایجاد ناامنی باشد با قاطعیت با او برخورد خواهد شد
هرکسی با هر رویکردی به دنبال ایجاد ناامنی باشد با قاطعیت با او برخورد خواهد شد

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: امنیت مردم خط قرمز مجموعه دستگاه قضایی بوده و با هرکسی که بخواهد با هر رویکرد، انگیزه و هدفی این امنیت را به نا امنی تبدیل کند با جدیت و قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان شرقی موسی خلیل اللهی در نشست تعامل و هماهنگی دادگستری استان و فرماندهی انتظامی با بیان اینکه نیروهای مسلح در کل کشور پیشقدم در تامین امنیت نظام و کشور بوده و زحمات بسیاری برای تامین امنیت متحمل شده اند، اظهار داشت: با توجه به کلیت قانونی تاسیس نیروی انتظامی که بیانگر فلسفه و اهداف تشکیل آن بوده به این مهم پی می بریم که قانون گذار یک ظرفیت و جایگاه بسیار بزرگی را برای نیروی انتظامی قائل بوده و اهداف بسیار مهمی را برای آن تعریف کرده است.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در تمامی شئون حضور و بروز و ظهور داشته و بیشترین روابط تشکیلات قضایی استان با نیروی انتظامی است افزود: عمیقا به این موضوع اعتقاد داریم هر قدر هم افزایی، تعامل و همفکری بین دادگستری و نیروی انتظامی افزایش یافته، هدفمند و عملیاتی شود به مردم ایجاد آرامش و احساس امنیت خواهد داد و اطمینان خاطری در پرسنل انتظامی و همکاران قضایی ایجاد خواهد شد.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: امنیت مردم خط قرمز مجموعه دستگاه قضایی بوده و یکی از فلسفه های وجودی دادگستری و نیروی انتظامی تامین امنیت برای مردم بزرگوار کشور و استان است و با هرکسی که بخواهد با هر رویکرد، انگیزه و هدفی این امنیت را به ناامنی تبدیل کند با جدیت و قاطعیت برخورد خواهیم کرد.
وی با تاکید بر برخورد با برهم زنندگان امنیت در استان به طور جدی خاطرنشان کرد: زیبنده استانی به این بزرگی نیست که گفته شود افرادی سعی در برهم زدن امنیت آن هستند.
خلیل اللهی در خصوص پیشنهاد تشکیل قرارگاه مختص جلب محکومین، گفت: تمام اقداماتی که در احضار و جلب و دستگیری و بازجویی و محاکمه و صدور رای انجام می شود همگی یک امر انتزاعی بوده و متهم زمانی طعم عدالت را خواهد چشید و مردم زمانی احساس آرامش خواهند کرد که این اقدامات منجر به نتیجه شود و این نتیجه در اجرای احکام مشخص می شود، اگر این اتفاق نیفتد و شخص در اجرای احکام دستگیر و حکم صادر نشود تمامی اقدامات بی نتیجه خواهد ماند.