نگاه غیرکارشناسی به ساخت و ساز غیرمجاز موجب آسیب به شهر می‌شود
نگاه غیرکارشناسی به ساخت و ساز غیرمجاز موجب آسیب به شهر می‌شود

شهردار تبریز نگاه غیرکارشناسی به موضوع ساخت و ساز غیرمجاز و حاشیه‌نشینی را موجب آسیب دیدن شهر و شهروندان دانست.

به گزارش قلم پرس، یعقوب هوشیار صبح امروز در نهمین قرار خدمت از دور سوم قرارهای خدمت شهرداری تبریز در منطقه ۱۰ با تبریک روز شهردار به شهرداران مناطق، شهرداران گذشته و همکاران شهرداری گفت: حافظه تاریخی شهر خدمات انسان‌های بزرگ را فراموش نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه منطقه ۱۰ یکی از مناطق خاص شهرداری تبریز است، افزود: این منطقه یک‌هزار هکتار مساحت دارد و در خاص ترین جغرافیای شهر قرار گرفته و تراکم جمعیت بالا و حاشیه‌نشینی و بافت‌های ناکارآمد در این منطقه شکل گرفته که لازم است در خصوص این موارد تمامی سازمانها و دستگاه‌های ذیربط برنامه ریزی و اقدام کنند.

شهردار تبریز شهروندان ساکن در این منطقه را همراه با شهرداری دانست و با تاکید بر اینکه باید از این ظرفیت بزرگ استفاده شود، فرهنگ‌سازی در حوزه های مختلف از جمله ساخت و ساز را ضروری عنوان کرد.

هوشیار اراده شهرداری تبریز را پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز اعلام کرد و با بیان اینکه زلزله‌ اخیر ترکیه پیام واضح و مشخصی برای مدیران و مسئولان کشور داشت، نگاه غیر کارشناسی به موضوع ساخت و ساز غیرمجاز و مناطق حاشیه ای را باعث آسیب دیدن شهر و شهروندان دانست.

وی اطلاع رسانی عواقب خرید و فروش ساختمان‌های غیرمجاز را ضروری ارزیابی کرد و از رسانه ها و سیستم قضایی خواست تا در این خصوص شهرداری را همراهی کنند.

به گفته هوشیار، موضوع ساخت و ساز غیرمجاز جزو برنامه های ویژه سال آتی شهرداری تبریز خواهد بود.

شهردار تبریز در این جلسه با تبریک فرا رسیدن سال نو، گفت: امیدوارم سال جدید، سال پربرکتی برای مملکت و مردم و قشرهای مختلف باشد و آرزو دارم، سال جدید سال گشایش در امور مردم به‌خصوص در بحث معیشت باشد.

انتهای پیام/